Anunț de atribuire a contractului – utilități
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/25/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrica
Număr de referinţă: RO14476722 - 2022
II.1.2)Cod CPV principal71323100 Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrică
II.1.4)Descriere succintă:
Achizitie de Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrica, conform cantitatilor precizate in Caietul de Sarcini, reprezentand servicii de proiectare care vin in completarea lucrarilor de proiectare cu forte proprii.
Valoarea minima a acordului cadru = 54.400,00 lei; valoarea maxima a acordului cadru = 3.000.000,00 lei.
Impartite astfel:
LOT 1 - minim 27.200 lei – maxim 1.500.000 lei
LOT 2 - minim 27.200 lei – maxim 1.500.000 lei
Valoarea celui mai mare contract subsecvent nu va depasi 250.000,00 lei fara TVA – LOT 1; 250.000,00 lei fara TVA – LOT 2
Se va incheia Acord Cadru cu un operator economic pe fiecare lot in parte.
Solicitarile de clarificari privind documentia de atribuire se vor transmite cu cel putin 20 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor iar Raspunsul consolidat al entitatii contractante in mod clar, complet si fara ambiguitati la toate solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare va fi transmis in a 13-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit mai sus.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
LOT 1 - Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrica zona MN
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)71323100 Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrică
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrica zona MN impartite in:
- Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrica zona MN - minim 1000 OPM (ore proiectant mediu) si maxim 81395 OPM
- Ridicari topografice – zona MN - minim 10 km si maxim 100 km
Cantitatile sunt estimate pe durata intregului acord –cadru.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent nu va depasi 250.000,00 lei fara TVA
LOT 2 - Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrica zona TS
Lot nr.: 2
Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrica zona TS impartite in:
- Servicii de proiectare a sistemelor de energie electrica zona TS - minim 1000 OPM (ore proiectant mediu) si maxim 81395 OPM
- Ridicari topografice – zona TS - minim 10 km si maxim 100 km