II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Erikoissairaanhoidossa luovutettavat piilolinssit
Referenznummer der Bekanntmachung: HUS 346-2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena ovat erikoissairaanhoidon kautta luovutettavat tarjouspyynnön mukaiset pehmeät piilolinssit.
Tässä tarjouspyynnössä pyydettyjä tuotteita tulee käyttämään Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä (HUS).
Hankinta on jaettu piilolinssituotteittain kymmeneen (10) osaan. Hankinnassa muodostetaan osa-aluekohtaiset puitejärjestelyt, joihin valitaan kuhunkin kolme (3) toimittajaa.
Cloudian rakenteesta johtuen kohdassa 1.2 on valittu seuraava vaihtoehto: "Sopimuksen tekee yhteishankintayksikkö". Täsmennyksenä tähän todetaan, että HUS Hankinnat toimii HUS:in yhteishankintayksikkönä.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
1. Pehmeät piilolinssit, kuukausilinssit aikuisille
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33731000 Kontaktlinsen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinnan kohteena ovat erikoissairaanhoidon kautta luovutettavat tarjouspyynnön mukaiset piilolinssit.
2. Pehmeät piilolinssit, kuukausilinssit lapsille
Los-Nr.: 2
3. Pehmeät piilolinssit, jatkuvakäyttöiset kuukausilinssit aikuisille
Los-Nr.: 3
4. Pehmeät piilolinssit, jatkuvakäyttöiset kuukausilinssit lapsille
Los-Nr.: 4
5. Pehmeät piilolinssit, terapeuttiset kuukausilinssit
Los-Nr.: 5
6. Pehmeät piilolinssit, erikoissuuret terapeuttiset linssit
Los-Nr.: 6
7. Pehmeät piilolinssit, erikoiskoot
Los-Nr.: 7
8. Pehmeät piilolinssit lapsille
Los-Nr.: 8
9. Pehmeät kosmeettiset piilolinssit
Los-Nr.: 9
10. Pehmeät piilolinssit, keratokonuslinssit
Los-Nr.: 10