Dienstleistungen - 440386-2021
Ungarn-Budapest: Planungsleistungen im Bauwesen
2021/S 168-440386
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Siófok elkerülő út tervezés
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR000631792021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Összesen ~3,5 km hosszú 2x1 forgalmi sávos új elkerülő út, csomópontokkal, a szükséges műtárgyépítéssel együtt. Egy Sió hídra, illetve a Kaposvár-Siófok vasútvonal feletti műtárgyra, valamint kerékpár- és gyalogútra, illetve a Siófok elkerülő út, a 65. számú főút és a Somlay Artúr utca közötti szakaszára vonatkozó tanulmányterv és előzetes környezeti vizsgálati dokumentáció, elkészítése, valamint a környezetvédelmi határozat megszerzése.
Az elkerülő út országos közúton mért távolsága ~ 4,5 km.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
71356400 Technische Planungsleistungen
90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Az elkerülőúton összesen ~3,7 km hosszú 2x1 sávos, másodrendű főút (visszakötéssel a 7. sz. főútra), és csomópontjai, továbbá Sió híd, a Kaposvár-Siófok vasútvonal feletti műtárgy, valamint kerékpár- és gyalogút kerül megtervezésre.
Az új elkerülőút kiinduló csomópontja a 65. sz. főút Szekszárd - Tamási - Siófok másodrendű főút 82+700 km sz-ben lévő körforgalom, az ún. Jysk körforgalmi csp. 4. ága. A végcsomópont a 6401 j Enying - Siófok összekötő út. A kiinduló és végcsomópont helyének és kialakításának vizsgálata is szükséges.
Adottságnak kell tekinteni a Siófok 2011/7 és 039/53 hrsz-on lévő un. szennyvíztelepi út nyomvonalának elhelyezkedését.
A Sió híd, valamint az elkerülő út vonalvezetése során legalább az egyik vizsgált változatnak tartalmaznia kell a Sió csatornán jelenleg építés alatt álló duzzasztó művet. A duzzasztó mű a Dózsa György út tengelyében, a 118+030 fkm szelvényben létesül, úgy, hogy a 65. sz. főút tehermentesítő útján létesülő híd alapozásául is szolgál. A két műtárgy összeépítése miatt a híd szabad nyílása 9+13+2 tervezett gyalog- és bicikli út átvezetéssel. A híd 6 db pillérrel támaszkodik a műtárgyra. A tervezési határ: - kezelőszint - 103,60 mBf, itt biztosítandó a csatlakozás a hídpillérek számára. A csatlakozáshoz adatszolgáltatást a megbízó szolgáltat. Megbízó: Országos Vízügyi Igazgatóság. A híd építési engedélye: BP/0802/00157-25/2019. (2019. október 18.) jogerő: 2019. november 18. A híd építése engedélye öt évig érvényes; A duzzasztó mű Kiviteli tervvel rendelkezik. A kivitelezés befejezési határideje: 2022. november 22.
A feladat elvégzése során vizsgálni szükséges Siófok, Dózsa György út, valamint Somlay Artúr utca meglévő szakaszainak állapotát az elkerülő út 7. sz. főútra történő visszakötésével valamint az érintett és végcsomóponti kereszteződéssel. Vizsgálni szükséges a Dózsa György utcán, valamint a Somlay Artúr utcán a szükséges beavatkozásokat, beleértve a csomópontok, különös tekintettel a 7. sz. főúti csomópont kialakítására is.
A Tervezési feladat része az elkerülő út változatai során kialakuló csomópontok vizsgálata, tervezői javaslattétellel a csomópontok kilakítására. A vizsgálat részét kell, hogy képezze az un. szennyvíztelepi út - Siófok, 20117/7 és 039/53 hrsz-ú területek - kapcsolódó csomópontjainak kialakítása.
Továbbá vizsgálni szükséges Siófok elkerülő út, hálózatba illeszkedő szerepét.A hálózati szerepnek megfelelően ki kell dolgozni a változatokat. A változatok között szerepelni kell helyi közutas változatnak és országos közutas változatnak is (a várható Kezelők egyértelmű megjelölésével). . A hálózati szerep meghatározása után a Tervező feladata az alkalmazandó műszaki paraméterekre javaslatot tenni.
A hálózati szerep meghatározása során Tervezőnek, a könnyebb, szemléletesebb változatok bemutathatósága érdekében digitális georeferált légi ortofotók és légi videók készítése, dokumentálására és bemutatására a tervezési területről, az aktuális állapotról, valamint a kidolgozott javaslatokról szintén feladatát képezi (részletes leírást lásd: 9.14 fejezet).
A feladat részét képezi az elkerülő út környezetében kialakítandó kerékpár- és gyalogút, Siófok város kerékpáros és gyalogos hálózatába illesztett módon történő nyomvonalváltozatok kidolgozása. Meg kell határozni a kerékpár- és gyalogút kapcsolatokat.
A tervezés során a tervezőnek javaslatot kell tenni a tovább tervezendő változatra (elkerülő-, kerékpár- és gyalogút), valamint meg kell szerezni Siófok Város Önkormányzata Képviselő-testületének határozatát a város által preferált nyomvonalak (elkerülő-, kerékpár- és gyalogút) vonatkozásában.
Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Szolgáltatások - 440386-2021
Magyarország-Budapest: Mérnöki tervezési szolgáltatások
Tájékoztató az eljárás eredményéről
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Hivatkozási szám: EKR000631792021
II.1.2)Fő CPV-kód
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71356400 Műszaki tervezési szolgáltatások
90700000 Környezetvédelemmel kapcsolatos szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése: