Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 1777-2021/22
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90911300 Fensterreinigung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Målet med denna upphandling är att ingå ett avtal (tjänstekontrakt) med en leverantör som täcker Riksdagsförvaltningens behov av årlig fönsterputs. Anknytande tjänster kan beställas som optioner.
Upphandlingen genomförs som en säkerhetsskyddad upphandling. Säkerhetsskyddsavtal (nivå 3) tecknas med vinnande leverantören.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputstjänster
Referensnummer: 1777-2021/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen