Aufgrund eines technischen Fehlers werden die URLs in den elektronischen Formularen nicht korrekt angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Vorerst empfehlen wir Ihnen, das Komma oder andere Sonderzeichen, die fälschlicherweise am Ende der URL erscheinen, zu löschen. Bitte entschuldigen Sie die Unannehmlichkeiten.
Lieferungen - 444307-2021
Finnland-Helsinki: Computeranlagen und Zubehör
2021/S 171-444307
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tietokoneet iPadOS/macOS 2021 - 2025 (DPS)
Referenznummer der Bekanntmachung: HANSEL DPS 00619
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
30200000 Computeranlagen und Zubehör
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tämän dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS) kohteena ovat iPadOS- ja macOS-käyttöjärjestelmien kanssa yhteensopivat tietokoneet (mm. tabletit, kannettavat, pöytäkoneet, tehotyöasemat), näytöt ja muut lisätarvikkeet sekä tuotteisiin liittyvät palvelut Hansel Oy:n asiakkaille tämän osallistumispyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
DPS:n kohde on kuvattu tarkemmin osallistumispyynnössä ja sen liitteissä.
Kaikki kiinnostuneet ehdokkaat voivat pyytää koko dynaamisen hankintajärjestelmän keston ajan oikeutta osallistua dynaamiseen hankintajärjestelmään. DPS:ään
hyväksyttävien ehdokkaiden määrää ei ole rajoitettu.
Hansel hyväksyy DPS:ään kaikki ehdokkaat, jotka täyttävät asetetut soveltuvuusvaatimukset. Ehdokasta ei hyväksytä DPS:ään, jos ehdokas on syyllistynyt tai sen edustus-, päätös- tai valvontavaltaa käyttävä henkilö on syyllistynyt johonkin hankintalain 80 §:ssä tarkoitetuista rikoksista (pakolliset poissulkemisperusteet). DPS:ään voidaan jättää hyväksymättä ehdokas, jota koskee hankintalain 81 §:ssä tarkoitettu harkinnanvarainen poissulkemisperuste.
DPS on voimassa hankintailmoituksessa ilmoitettuun päivään asti, ellei sitä keskeytetä (ks. liite 2 Sopimus dynaamiseen hankintajärjestelmään osallistumisesta).
Hansel Oy:n asiakkaat toteuttavat hankinnat DPS:ään hyväksyttyjen ehdokkaiden kesken DPS:n sisäisillä kilpailutuksilla, jotka voivat ajoittua DPS:n koko hankintavaiheen ajalle. DPS:n hankintavaihe alkaa perustamisvaiheen jälkeen (1.10.2021) ja päättyy DPS:n voimassaoloajan päättyessä.
Hankintasopimukset tulee tehdä ennen dynaamisen hankintajärjestelmän päättymistä. Hankintasopimus voi olla voimassa enintään viisi (5) vuotta dynaamisen hankintajärjestelmän päättymisen jälkeen.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 40 000 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
30213000 Personalcomputer
30214000 Arbeitsplätze
30230000 Computerbezogene Geräte
30212000 Hardware für Minicomputer
30212100 Hauptprozessoren für Minicomputer
30213100 Tragbare Computer
30213200 Tablettcomputer
30213300 Tischcomputer
30213400 Hauptprozessoren für Personalcomputer
30215000 Hardware für Mikrocomputer
30215100 Hauptprozessoren für Mikrocomputer
30231000 Computerbildschirme und Konsolen
30231100 Computerterminals
30231310 Flachbildschirme
30231320 Tastbildschirme
30233132 Festplattenlaufwerke
30233180 Flashspeichergeräte
30237000 Teile und Zubehör für Computer
30237253 Staubschutzhüllen für Computergeräte
30237260 Monitor-Wandarmhalterungen
30237270 Koffer und Taschen für tragbare Computer
30237280 Stromversorgungszubehör
30237400 Datenerfassungszubehör
48420000 Softwarepaket für das Facility-Management und Softwarepaketreihe
48620000 Betriebssysteme
30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
30233150 Laufwerke für optische Speicherplatten
72500000 Datenverarbeitungsdienste
72510000 Mit der Datenverarbeitung verbundene Verwaltungsdienste
72610000 Computerunterstützung
72611000 Technische Computerunterstützung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Katso osallistumispyyntöasiakirjat.