Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Metsähallitus- IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - projektinhallinta- ja integraattoripalvelut - Asianhallintajärjestelmän toimitusprojektin projektinjohto
Referenznummer der Bekanntmachung: MH 1742/2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankintayksikkö pyysi tarjouksia projektinjohtopalvelusta asianhallintajärjestelmän toimitusprojektiin.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Tarjouspyyntö perustui Hansel Oy:n perustamaan dynaamiseen hankintajärjestelmään ''IT-konsultointi 2021-2025 (DPS)'', kohteeseen 1. Suunnittelu- ja hallintapalveluta) Projektinhallinta- ja integraattoripalvelut.
Dynaamiseen hankintajärjestelmään hyväksyttyjä tarjoajia pyydettiin jättämään tarjouksensa tarjouspyynnön mukaisesti. Hankintayksikkö valitsi dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisen kilpailutuksen perusteella toimittajan ja teki voittajan kanssa asiakaskohtaisen palvelusopimuksen.
Arvio hankittavien henkilötyöpäivien lukumäärästä optiokausi mukaan lukien on 150 (60+90).
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: MH 1742/2021
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement: