Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Sjukvårdsprodukter och instrument
Referenznummer der Bekanntmachung: RS220497
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33100000 Medizinische Geräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av sjukvårdsprodukter och instrument.
Upphandlingen omfattar bland annat:
Instrument motsvarande operationskvalité
Instrument för en- och flergångsbruk
Förbrukningsprodukter till kirurgi, öron/näsa/hals, gyn, förlossning
Allmänna förbrukningsprodukter av engångskvalité
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
33162200 OP-Instrumente
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: