Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Poliisiammattikorkeakoulu (PolAMK) - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Peppi järjestelmän käyttöönotto, kehittäminen ja ylläpito
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Poliisiammattikorkeakoulu (PolAMK) toteutti Hansel Oy:n IT-konsultointi 2021–2025 (DPS) dynaamiseen hankintajärjestelmän sisäisen kilpailutuksen koskien Peppi-järjestelmän käyttöönoton, kehittämisen ja ylläpidon hankintaa.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinnan kohteena oli käyttöönottoprojekti, arvio hankinnan laajuudesta on 400–450 htp, jossa toteutetaan Peppi-järjestelmän käyttöönotto ja käyttöönottoon liittyvä
kehitystyö. Lisäksi hankitaan ylläpito Peppi-järjestelmälle.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: