Soziale und andere besondere Dienstleistungen – öffentliche Aufträge
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Kiállítás-építés (nagycenki Széchenyi-kastély)_3"
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR001076882022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil92521100 Museumsausstellungen
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39100000 Möbel
72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
79530000 Übersetzungsdienste
92521100 Museumsausstellungen
Szolgáltatások - 459860-2022
Submission deadline has been amended by:  527547-2022
Magyarország-Fertőd: Múzeumi kiállítási szolgáltatások
2022/S 161-459860
Szociális és egyéb meghatározott szolgáltatások – Általános közbeszerzés
Ajánlati/részvételi felhívás
Szolgáltatásmegrendelés
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Hivatkozási szám: EKR001076882022
II.1.2)Fő CPV-kód
92521100 Múzeumi kiállítási szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
„Kiállítás-építés a GINOP - 7.1.1-15-2016-00011 azonosító számú, a nagycenki Széchenyi-kastély turisztikai fejlesztése c. projekt keretében - múzeumi terek berendezése, (eszközök, berendezés és installáció, replikák beszerzése)_3”
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
39100000 Bútorok
72000000 IT-szolgáltatások: tanácsadás, szoftverfejlesztés, internet és támogatás
79530000 Fordítási szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyertes ajánlattevő a közbeszerzési dokumentumokban és a szerződéstervezetben részletezettek szerint a kiállítás eszközeinek, kulturális javainak bemutatását szolgáló elemeinek szállítására, valamint a kiállítás megépítésére vállalkozik a szerződés keretében.
A nyertes ajánlattevő teljesítési kötelezettsége kiterjed többek között a kiállítás részét alkotó múzeumpedagógiai eszközök, hardver eszközök, szoftverek, épített szerkezetek, festő- és burkoló munkák, játékok, replika- és egyéb bútorok, dekorációs kellékek, egyedi installációk, beszerzésére, gyártására, szállítására, interaktív kiállítási elemekkel kapcsolatos digitális tartalomfejlesztésre, a kiállítás megvalósításával kapcsolatos fordítási, grafikai tervezési és kivitelezési valamint nyomdai feladatok ellátására. A feladat kiterjed a beszerzett termékek, bútorok, tárgyak és a műtárgyak elhelyezésére és beépítésére. Az elhelyezendő műtárgyak listáját az ajánlatkérő a műszaki leírás mellékleteként közzéteszi.
Alapterületek:
Épületek beruházásba bevont nettó alapterülete összesen: 2961,91 m2; ebből kiállítással érintett terület: 1562.77 m2.
A kiállítási koncepció és kivitelezési feladatának ismertetése:
A tervezett muzeális kiállítás célja: Széchenyi István történelmi jelentőségének a bemutatása, az életmű elhelyezése a 19. századi társadalmi modernizáció folyamatában.
A kiállítás fő rendező elvei:
- Öregkastély: az életmű jelentősége a magyar történelemben, a birtok és az épület történetének felvázolása, Széchenyi István művei és kezdeményezései;
- Széchenyi-szárny: az otthon, Széchenyi István élete otthon, a magán- és a közélet metszete;
A kiállítás tematikái a forgatókönyv alapján valósulnak meg.
Az életmű-kiállítás legfontosabb tervezett eszközei az interaktív és újszerű eszközök mellett műtárgyak, bútorok, grafikák, installáció, kipróbálható replikák. A Széchenyi-szárny az otthon tematikának ad helyet, ennek megfelelően enteriőr-szerűen berendezve. Az építéstörténet sajátos és önálló formában kerül megjelenítésre. A mozgásukban korlátozott látogatókat audio-vizuális eszközök és tapintható tárgyak segítik.
A feladat kiterjed a teljes kiállítás megépítésére, azaz
Installációk
Általános
81 tétel asztalos vagy egyéb beépített bútor jellegű szerkezet
2 tétel gipszkarton szerkezet
4 tétel dobogó
Analóg élményelem vagy hozzá közvetlenül szükséges
33 tétel asztalos vagy egyéb beépített bútor jellegű szerkezet
Digitális élményelemhez kapcsolódó
18 tétel asztalos vagy egyéb beépített bútor jellegű szerkezet
3 tétel gipszkarton szerkezet
Gyártmányterv alapján összesen 133 db egyedileg gyártott: bútor, installáció, egyedi multimédia elem
Mobíliák
13 tétel
3 tétel
Egyéb
38 tétel festmény, grafika jellegű tárgymásolat
3 tétel festmény, grafika jellegű tárgymásolat
Replika
10 tétel bútor, ruha jellegű tárgymásolat
Grafika
71 tétel
7 tétel
1 tétel
Grafikai felület tervezése és gyártása összesen:268,8 m2
Helyiség kialakítás
4 tétel gipszkarton szerkezet
8 tétel asztalosszerkezetű lábazat
39 tétel felületképzés (festések, tapétázás, tagozatok stb.)
Multimédia
Digitális élményelemek, külön kiírás szerint.
Ogranizáció
10 tétel
IT
tervezett kiállításokhoz szükséges hardver eszközök
52 tétel: H01-H52
tervezett kiállításokhoz szükséges szoftverfeladatok
7 tétel: SZ01-SZ07
tervezett kiállításokhoz szükséges tartalomfejlesztési feladatok
23 tétel: T01-T23,
továbbá egyéb szolgáltatások (nyomdai feladatok, fordítás) megvalósítása is szükséges. A feladat kiterjed a beszerzett termékek, bútorok, tárgyak és a műtárgyak elhelyezésére és beépítésére. A kiállítás építés során a műemlékvédelmi szempontok figyelembevételével kell eljárni. Nyertes Ajánlattevő továbbá köteles az üzempróba idején a Kiállítást üzemeltető személyzetet betanítani (maximum 5 fő, 2 alkalommal, 4 óra/alkalom időtartalommal), amelynek során ismertetni kell különösen a rendszer felépítését, az egyes berendezések kezelését és az esetleges meghibásodások esetén a követendő eljárásokat.
Az opcionális joggal rendelhető tételek felsorolása:
O1:M 0106 Ipar és mezőgazdaság 1 tétel
O2: M 0117 Utazás Széchenyi korában (pihenőtér) 5 tétel
O3: S1.05 folyosó 2 tétel
O4: S1.11 folyosó 2 tétel
O5: S.1.16 Széchenyi kultusza 6 tétel
O6: S1.17 Széchenyi kultusza 33 tétel
O7: S1.18 Közlekedő 3 tétel
O8: S1.20 Széchenyi fiai - Béla és Ödön 10 tétel
O9: S1.20b O (fenti tételekhez kapcsolódó organizációs költségek) 4 tétel
2) Az opcionális joggal rendelhető tételek felsorolása az IT elemekkel összefüggésben
O10: M0.20 Pihenő 3 tétel
O11: M0.11 Önművelés 3 tétel
O12: M0.13 Szerelmek 2 tétel
O13: M1.11 Oldalkarzat 3 tétel
O14: M1.06 Ipar és mezőgazdaság 3 tétel
O15: S1.20 Széchenyi fiai 4 tétel
O16: S1.17 Széchenyi kultusza 2 tétel
3) Az opcionális joggal rendelhető tételek felsorolása a fordítással összefüggésben
O17: M0.12. - Lunkányi a vallásról: 858 karakter
O18: S1.17 - Tárgy 2236 karakter Angol német fordítás; Híradó részlet 1941. Széchenyi születésének 150. évfordulója.
O19:S1. 20:
-Tabló 2172 karakter-Angol német fordítás
-Tárgy 2102 karakter-Angol német fordítás
O20: S1.16: Tabló 2368 karakter-Angol német fordítás
O21: M1.06.: Lunkányi az iparról 900 karakter
O22: M0.11.: Lunkányi önművelés 900 karakter
Az opciós tételek az árazatlan költségvetésben kerülnek részletesen elhatárolásra. Megrendelő az O1- O22. tételek tekintetében a rendelési jogát - akár elemenként - legkésőbb a szerződés hatálybalépésétől számított 90. naptári napig jogosult gyakorolni. Az opciók lehívása esetén Vállalkozó az opciós mennyiség keretében megrendelt munkarészt köteles a szerződésben megadott befejezési határidőig teljesíteni. A teljes mennyiség az ajánlati dokumentáció mellékletét képező műszaki dokumentációban kerül részletesen kifejtésre.
Megrendelő kifejezetten felhívja a figyelmet arra, hogy amennyiben a fenti opcionális tételek (helyiségek) nem kerülnek megrendelésre, egyúttal ez azt is jelenti, hogy Megrendelő az adott opciós helyiséghez tartozó IT elemet vagy elemeket sem rendeli meg.
A részletes leírását a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Konkrét típus, gyártmány esetén a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és ez esetben a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést kell érteni.