Lieferungen - 463943-2022
Submission deadline has been amended by:  526676-2022
Rumänien-București: Personalcomputer
2022/S 164-463943
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Contract furnizare echipamente IT, comunicații și software aferente obiectivului de investiții ”Sistem integrat pentru intervenția la dezastre, urgențe și crize”, prin Programul Operațional Infrastructura Mare, cod MySMIS: 137307
Referenznummer der Bekanntmachung: 4283635/137307/3601085076
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
30213000 Personalcomputer
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Contractul are ca obiect furnizarea de echipamente IT, comunicații și software, în cadrul proiectului „SISTEM INTEGRAT PENTRU INTERVENȚIA LA DEZASTRE, URGENȚE ȘI CRIZE” cod MySMIS: 137307, finantat prin Programul Operațional Infrastructura Mare
Operatorii economici interesați pot solicita clarificări privind conținutul documentației de atribuire cu cel puțin 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet solicitărilor de clarificare în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 3 116 285.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 9
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 9
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Ofertantii pot depune oferte pentru unul sau mai multe loturi
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Echipamente terminale
Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
30213100 Tragbare Computer
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Desktop All-in-One cu Win10Pro - 70 buc
Laptop cu Win10Pro - 150 buc
Laptop necesar pentru configurarea și managementul sistemului Comand Control Exerciții - 2 buc
Pachet licențe software
Los-Nr.: 9
48422000 Softwarepaketreihen
Microsoft Exchange Server Standard Svr SL - 2 per server
Microsoft Windows Server DataCenter Core 16 SL - 8 per core
Microsoft Windows Server Standard Core 16 SL - 4 per core
Microsoft Windows Server User CAL - 220 per user
Microsoft Exchange Server Standard User CA - 220 per user
Microsoft SQL Server Standard Core 2 SL - 2 per core
Echipamente pentru afișare
Los-Nr.: 5
30195200 Elektronische Copyboards oder Zubehör
38652120 Videoprojektoren
SmartBoard cu suport - 18 buc
Videoproiector de tavan - 1 buc
Soluție comunicații voce VoIP
Los-Nr.: 8
32550000 Fernsprechausrüstung
Gateway voce - 1 buc
Telefon IP tip 1 - 96 buc
Telefon IP tip 2 - 4 buc
Modul extensie - 4 buc
Switch 8 port data LAN Base - 1 buc
Echipament de tip server pentru aplicații informatice
Los-Nr.: 2
48821000 Netzwerkserver
Server tip 3 - 1 buc
Echipamente de tip firewall pentru rețele informatice
Los-Nr.: 3
32420000 Netzausrüstung
Firewall INTRANET - 1 buc
Firewall INTERNET - 1 buc
Echipament pentru listare
Los-Nr.: 6
30232110 Laserdrucker
Imprimantă rețea - 6 buc
Echipamente de tip server și storage pentru rețele informatice
Los-Nr.: 1
48822000 Computerserver
Server tip 1 - 2 buc
Server tip 2 - 2 buc
Storage tip 1 - 1 buc
Storage tip 2 - 1 buc
Echipament laptop VR
Los-Nr.: 4
Laptop VR - 3 buc
Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bunuri - 463943-2022
România-București: Computere personale
Anunț de participare
Produse
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Număr de referinţă: 4283635/137307/3601085076
II.1.2)Cod CPV principal
30213000 Computere personale
II.1.4)Descriere succintă:
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 3 116 285.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 9
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 9
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Lot nr.: 7
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
30213100 Computere portabile
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Lot nr.: 9
48422000 Suite de pachete software
Lot nr.: 5
30195200 Table electronice cu posibilitate de copiere sau accesorii
38652120 Videoproiectoare
Lot nr.: 8
32550000 Echipament telefonic
Lot nr.: 2
48821000 Servere de reţea
Lot nr.: 3
32420000 Echipament de reţea
Lot nr.: 6
30232110 Imprimante laser
Lot nr.: 1
48822000 Servere pentru calculatoare
Lot nr.: 4