Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tampereen Yliopisto - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - tietojärjestelmien suunnittelu- ja hallintapalvelut sekä kehitys- ja ylläpitopalvelut
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena oli tietojärjestelmien suunnittelu- ja hallintapalvelut sekä kehitys- ja ylläpitopalvelut Tampereen yliopistolle.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö pyysi tarjousta tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Kilpailutus koski asiakaskohtaista sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Asiakkaan hankinnan kohteen kuvaus ja asiakaskohtaiset vähimmäisvaatimukset oli kuvattuna tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Hankinnan laajuus oli 540-810 htp:tä sopimuskaudella. Tämän oli arvio eikä se sido Asiakasta sopimuskauden aikana mihinkään tiettyyn hankintamäärään.
Sopimuskausi alkoi, kun molemmat sopimuksen osapuolet olivat allekirjoittaneet sopimuksen. Hankintasopimus on voimassa enintään 5 vuotta sopimuksen allekirjoittamisesta.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: