Възложителят изисква гаранция, обезпечаваща изпълнението на договора, в размер на 2 % от стойността на договора без вкл. ДДС. Гаранцията за изпълнение се представя от определения изпълнител в една от следните форми:
1. Парична сума. В този случай гаранцията за изпълнение бива преведена касово или по банкова сметка на „Диагностично-консултативен център V — Пловдив“ ЕООД, гр. Пловдив, ул. „Съединение“ № 42.
Банкова сметка на възложителя за внасяне на гаранции по обществената поръчка:
„Диагностично-консултативен център V — Пловдив“ ЕООД
IBAN: BG32BPBI79241066874001
BIC: BPBIBGSF
„Юробанк България“ АД
2. Банкова гаранция. В този случай определеният изпълнител следва да представи безусловна и неотменяема банкова гаранция за изпълнение на договора в оригинал, издадена от банка в полза на възложителя.
3. Застраховка, която обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя. В този случай определеният изпълнител представя застрахователна полица, обезпечаваща изпълнението на договора,
Участникът, определен за изпълнител, избира сам формата на гаранцията за изпълнение (парична, банкова или застрахователна), като в случай на парична или банкова гаранция гаранцията може да бъде представена от името на изпълнителя за сметка на трето лица — гарант.
Когато избраният изпълнител е обединение, което не е юридическо лице, всеки от съдружниците в него може да е наредител по банковата гаранция, съответно вносител на сумата по гаранцията или титуляр на застраховката
Възложителят има право да задържи гаранцията за изпълнение, при условие че изпълнителят не изпълни частично или изцяло задълженията си по договора за обществената поръчка. Гаранцията за изпълнение се задържа и освобождава при условията и сроковете, предвидени в договора за изпълнение на обществената поръчка.
На основание чл. 55, ал. 1, т. 5 от ЗОП възложителят поставя изискване за отстраняване на участник, който е опитал да:
а) повлияе на вземането на решение от страна на възложителя, свързано с отстраняването, подбора или възлагането, включително чрез предоставяне на невярна или заблуждаваща информация; или
б) получи информация, която може да му даде неоснователно предимство в процедурата за възлагане на обществена поръчка.
Възложителят прилага и задължителните основания за отстраняване на участниците съгласно ЗОП.
Органите по чл. 47, ал. 4 от ЗОП са Национална агенция по приходите, Национален осигурителен институт, РИОСВ, РЗИ, Агенция по заетостта.
Преди сключването на договора за обществена поръчка наред със задължителните документи, които определеният изпълнител следва да представи съгласно ЗОП, изпълнителят следва да представи и допълнителни документи и информация, изискани от възложителя на основание чл. 112, ал. 1, т. 4, предложение последно от ЗОП и ЗМИП. Непредставянето на документите и информацията, изискани на основание ЗМИП и ППЗМИП, а така също и друго положение на невъзможност за извършването на комплексна проверка на определения изпълнител по чл. 10, т. 1—4 от ЗМИП, ако същата е приложима, обосновава отказ от сключването на договора за обществена поръчка от страна на възложителя съгласно чл. 112, ал. 1, т. 4, предложение последно от ЗОП и чл. 55, ал.1, т.1 и т. 8, чл. 53, ал. 1, 54, ал. 5, чл. 59, ал. 1, чл. 61, ал. 1, чл. 66 (конкретните разпореди, на които искаме справки, декларации, въпросници и др.) от ЗМИП във връзка с чл. 17, ал. 1 от ЗМИП.
В този контекст възложителят поставя условие за допълнителни документи и информация, които следва да се представят от определения изпълнител преди сключването на договора, и при непредставянето им възложителят ще откаже сключването на договора за обществена поръчка.
Допълнителните документи и информация представляват всички необходими такива, които съгласно ЗМИП и ППЗМИП определеният изпълнител е длъжен да представи на възложителя.
Доставките са под условие за финансов ресурс на възложителя.