Lieferungen - 481100-2022
Rumänien-Iași: Erkennungs- und Analysegeräte
2022/S 170-481100
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizare analizoare - Proiect RECENT AIR MySMIS 127324
Referenznummer der Bekanntmachung: RECENT AIR 2691/19.08.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
38430000 Erkennungs- und Analysegeräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Contract de furnizare Generatoare trifazate, stabilizatoare de tensiune
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este: până în a 15-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informaţiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Dacă aceste termene vor fi zile nelucrătoare, autoritatea va răspunde în ultima zi lucrătoare înainte de termenul respectiv.
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 2 204 123.85 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 3
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 3
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Ofertanţii pot depune oferte fie pentru unul, fie pentru mai multe loturi.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Lot 2 de produse – Impactoare
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Obiectul contractului îl constituie furnizarea de Impactoare în baza Caietului de sarcini care face parte integrantă din prezenta documentaţie de atribuire
Lot 3 de produse – Analizor HONO
Los-Nr.: 3
Obiectul contractului îl constituie furnizarea de Analizor HONO în baza Caietului de sarcini care face parte integrantă din prezenta documentaţie de atribuire.
Lot 1 de produse – Analizoare aerosoli
Los-Nr.: 1
Obiectul contractului îl constituie furnizarea de Analizoare aerosoli în baza Caietului de sarcini care face parte integrantă din prezenta documentaţie de atribuire
II.2.1.14 Informaţii suplimentare
Durata contractului este de 240 zile de la semnarea de ambele părţi (180 de zile termen de livrare + 30 zile termen de instalare, punere în funcţiune, testare și instruire+30 de zile termen de plată).
Oferanţii vor prezenta în oferta financiarӑ preţurile unitare corespunzӑtoare fiecӑrui produs din cadrul lotului, pentru toate produsele solicitate in cadrul lotului prin caietul de sarcini.