Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: VF2022-00014
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod33700000 Hygienartiklar
II.1.4)Kort beskrivning:
Blöjor, bindor, hygienunderlägg mm.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
33771000 Sanitetsartiklar av papper
33771100 Dambindor eller tamponger
33771200 Pappersblöjor
39512300 Madrassöverdrag
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
48433-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Hygienartiklar
Varor
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inkontinensmaterial
Referensnummer: VF2022-00014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33700000 Hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33771000 Sanitetsartiklar av papper, 33771100 Dambindor eller tamponger, 33771200 Pappersblöjor, 39512300 Madrassöverdrag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen