Раздел ІІ: Предмет
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Доставка на лабораторно оборудване по четиринадесет обособени позиции
II.1.2)Основен CPV код38000000 Лабораторно, оптично и прецизно оборудване (без стъклени изделия)
II.1.4)Кратко описание:
Предмет на настоящата обществена поръчка е: доставка на лабораторно оборудване по четиринадесет обособени
позиции, както следва: ОП №1: „Доставка на лабораторни камини“; ОП №2: „Доставка на ламинарни боксове“; ОП
№3: „Доставка на уреди за боравене с течности“; ОП №4: „Доставка на микроскопи“; ОП №5: „Доставка на
автоклави“; ОП №6: „Доставка на лабораторни везни“; ОП №7: „Доставка на дюарови съдове“; ОП №8: „Доставка
на генератори за зърнест лед“; ОП №9: „Доставка на лабораторни центрофуги“; ОП №10: „Доставка на уреди за
работа с нуклеинови киселини и протеини“; ОП №11: „Доставка на електропоратор“; ОП №12: „Доставка на общо
оборудване – хладилници, фризери, микровълнови фурни, перална машина със сушилня“; ОП №13: „Доставка на
лиофилизатор“; ОП №14: „Доставка на уреди за обработка на вода“.
Минималните изисквания към оборудването и по четиринадесетте обособени позиции са указани в Техническата
спецификация – Приложение № 1 към документацията за участие в процедурата.
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
Доставка на лабораторни камини
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове39141500 Отдушници за засмукване на дим
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 1 „Доставка на лабораторни камини“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 4 бр. лабораторни химически камини.
2. Обучение за работа с оборудването. Предвидено е провеждане на едно обучение за работа с оборудването непосредствено след извършване на инсталация и пускане в експлоатация на оборудването, с продължителност от 1 /един/ ден. Обучението се извършва на място при Възложителя.
3. Гаранционна поддръжка на доставеното оборудване, вкл. всички негови компоненти и аксесоари.
Минималните изисквания към оборудването, предмет на доставка, са указани в Техническата спецификация – Приложение № 1 към документацията за участие в процедурата.
Предлаганото оборудване трябва да бъде фабрично ново, с параметри, идентични или по-добри от минималните изисквания на Възложителя, посочени в Техническата спецификация. Доставеното оборудване следва да бъде в оригинална опаковка, с ненарушена цялост.
Доставка на ламинарни боксове
Обособена позиция №: 2
II.2.2)Допълнителни CPV кодове38000000 Лабораторно, оптично и прецизно оборудване (без стъклени изделия)
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 2 „Доставка на ламинарни боксове“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 2 бр. ламинарни боксове клас II, тип А2 и 1 бр. ламинарен бокс клас II, тип B2.
Доставка на уреди за боравене с течности
Обособена позиция №: 3
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 3 „Доставка на уреди за боравене с течности“ са включени дейности по:
1. Доставка на следното оборудване: 15 комплекта от три едноканални механични пипети с променлив обем; 3 комплекта от три осемканални механични пипети с променлив обем; 1 комплект от три едноканални електронни пипети с променлив обем; 1 комплект от три осемканални електронни пипети с променлив обем; 2 бр. дигитални бюрети за ръчно титруване.
2. Обучение за работа с едноканалните електронни пипети с променлив обем, с осемканалните електронни пипети с променлив обем, както и с дигиталните бюрети за ръчно титруване. Предвидено е провеждане на едно обучение за работа с изброеното оборудване непосредствено след извършване на доставката. Обучението е с продължителност от 1 /един/ ден и се извършва на място при Възложителя.
II.2.1)Наименование:Обособена позиция №: 4
II.2.2)Допълнителни CPV кодове38510000 Микроскопи
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 4 „Доставка на микроскопи“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 1 бр. прав светлинен микроскоп, 1 бр. инвертен светлинен микроскоп, 1 бр. стерео микроскоп.
II.2.1)Наименование:Обособена позиция №: 5
II.2.2)Допълнителни CPV кодове33191110 Автоклави
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 5 „Доставка на автоклави“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 3 бр. вертикални автоклави и 2 бр. настолни автоклави.
Доставка на лабораторни везни
Обособена позиция №: 6
II.2.2)Допълнителни CPV кодове38311000 Електронни везни и принадлежности
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 6 „Доставка на лабораторни везни“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 5 бр. технически везни, 4 бр. аналитични везни и 1 бр. аналитична везна с висока точност.
Доставка на дюарови съдове
Обособена позиция №: 7
II.2.2)Допълнителни CPV кодове44600000 Цистерни, резервоари и контейнери; радиатори и котли за централно отопление
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 7 „Доставка на дюарови съдове“ са включени дейности по:
1. Доставка на следното оборудване: 2 бр. дюарови съдове за съхранение на течен азот и 1 бр. дюаров съд за съхранение на проби в течен азот.
2. Гаранционна поддръжка на доставеното оборудване, вкл. всички негови компоненти и аксесоари.
Доставка на генератори за зърнест лед
Обособена позиция №: 8
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 8 „Доставка на генератори за зърнест лед“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 2 бр. генератори за зърнест лед.
Доставка на лабораторни центрофуги
Обособена позиция №: 9
II.2.2)Допълнителни CPV кодове42931100 Лабораторни центрофуги и принадлежности към тях
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 9 „Доставка на лабораторни центрофуги“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 2 бр. хладилни центрофуги и 5 бр. мини-центрофуги.
Доставка на уреди за работа с нуклеинови киселини и протеини
Обособена позиция №: 10
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 10 „Доставка на уреди за работа с нуклеинови киселини и протеини“ са включени дейности по:
1. Доставка на следното оборудване: 5 бр. захранване за електрофореза, 5 бр. хоризонтална електрофореза, 5 бр. вертикална електрофореза, 1 бр. блотер за полу-сух трансфер, 4 бр. градиентен PCR апарат.
2. Монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на 5 бр. захранване за електрофореза, 1 бр. блотер за полу-сух трансфер и на 4 бр. градиентен PCR апарат.
3. Обучение за работа със захранването за електрофореза, блотера за полу-сух трансфер и градиентните PCR апарати. Предвидено е провеждане на едно обучение за работа с изброеното оборудване непосредствено след извършване на инсталация и пускане в експлоатация на оборудването, с продължителност от 1 /един/ ден. Обучението се извършва на място при Възложителя.
4. Гаранционна поддръжка на доставеното оборудване, вкл. всички негови компоненти и аксесоари.
Доставка на електропоратор
Обособена позиция №: 11
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 11 „Доставка на електропоратор“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 1 бр. електропоратор.
Доставка на общо оборудване – хладилници, фризери, микровълнови фурни, перална машина със сушилня
Обособена позиция №: 12
II.2.2)Допълнителни CPV кодове39711000 Електродомакински кухненски уреди
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 12 „Доставка на общо оборудване – хладилници,
фризери, микровълнови фурни, перална машина със сушилня“ са включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 6 бр. хладилници с
фризерна част, 2 бр. хладилници за поставяне под плот, 6 бр. фризери, 2 бр. микровълнови фурни, 1 бр.
микровълнова фурна за вграждане, 1 бр. перална машина със сушилня.
Минималните изисквания към оборудването, предмет на доставка, са указани в Техническата спецификация –
Приложение № 1 към документацията за участие в процедурата.
Предлаганото оборудване трябва да бъде фабрично ново, с параметри, идентични или по-добри от минималните
изисквания на Възложителя, посочени в Техническата спецификация. Доставеното оборудване следва да бъде в
оригинална опаковка, с ненарушена цялост.
II.2.1)Наименование:Обособена позиция №: 13
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 13 „Доставка на лиофилизатор“ са включени дейности
по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 1 бр. лиофилизатор.
2. Обучение за работа с оборудването. Предвидено е провеждане на едно обучение за работа с оборудването
непосредствено след извършване на инсталация и пускане в експлоатация на оборудването, с продължителност
от 1 /един/ ден. Обучението се извършва на място при Възложителя.
Доставка на уреди за обработка на вода
Обособена позиция №: 14
II.2.2)Допълнителни CPV кодове42910000 Устройства за дестилация, филтрация или ректификационна сепарация
В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 14 „Доставка на уреди за обработка на вода“ са
включени дейности по:
1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на следното оборудване: 2 бр. лабораторни
дестилатори и 2 бр. системи за ултра-чиста вода.