Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
Aufgrund von Störungen werden eForms- Mitteilungen derzeit fehlerhaft angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Bis dahin konsultieren Sie bitte unsere Hilfsseite.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Dienstleistungen - 48667-2023
Rumänien-București: Öffentliche Fernsprechdienste
2023/S 018-048667
Bekanntmachung vergebener Aufträge
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achiziționarea de servicii de telefonie fixă (lotul 1) și servicii de telefonie mobilă (lotul 2)
Referenznummer der Bekanntmachung: 26369185/2S/3S/2019/BS
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
64211000 Öffentliche Fernsprechdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectul acordului-cadru îl constituie achiziționarea de servicii de telefonie fixă (lotul 1) și servicii de telefonie mobilă (lotul 2), pentru o perioadă de 36 de luni, prin încheierea de contracte subsecvente acordului-cadru, a căror durată să nu depășească 12 luni/contract, servicii care urmează să sprijine buna funcționare a activității ministerului. Acordul-cadru de prestare servicii pentru fiecare lot în parte va fi semnat cu maximum 3 operatori economici. Contractele subsecvente se încheie la fiecare achiziție de servicii necesare Achizitorului, în urma aplicării criteriului de atribuire al acordului-cadru, fără reluarea competiției, cu ofertantul aflat pe primul loc în urma finalizării procedurii pentru atribuirea acordului-cadru. Prestarea serviciilor în baza primului contract subsecvent va începe la 01.01.2020.
Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: cu 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art.161 din Legea 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 10 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor stabilit prin anuntul de participare.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de telefonie fixă
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Soluţia tehnică pentru telefonia fixă va fi prezentată pentru asigurarea a minimum 3 fluxuri ISDN PRA/lunar sau echivalente, și maximum 5 fluxuri ISDN PRA/lunar sau echivalente, cu asigurarea a 90 convorbiri simultane, respectiv 150 convorbiri simultane, precum şi portarea, dacă este cazul, pentru un minimum estimat de 600 de numere existente și suplimentarea gratuită a acestora până la 1000 de numere, precum și disponibilitatea de a asigura în rețeaua proprie de trunchiuri analogice, conform Caietului de sarcini.
Servicii de telefonie mobilă
Los-Nr.: 2
64212000 Mobiltelefondienste
Asigurarea unui minimum estimat de 150 de abonamente cu minute incluse și a unui maximum estimat de 700 de abonamente cu minute incluse, realizabile pe pachete, care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru, respectiv asigurarea a unui minimum estimat de 150 de abonamente cu minute incluse și a unui maximum estimat de 700 de abonamente cu minute incluse, realizabile pe pachete, care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru, conform caietului de sarcini.
Asigurarea unui număr de maximum 30 Pachete de date mobile (activabile la cerere), conform caietului de sarcini.