Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:Număr de referinţă: 254058920212.1
II.1.2)Cod CPV principal33140000 Consumabile medicale
II.1.4)Descriere succintă:
Acord-cadru furnizare Consumabile medicale conf. fisei de date si caietului de sarcini.Conform art.161dinL.98/2016 Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 20. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /inf.suplimentare in a 10-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunere ofertelor in anuntul de participare.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)44165000 Furtunuri, conducte ascendente şi manşoane
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Furtun monitor - conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141128 Ace pentru suturi
Fire oftalmologie - conform caietului de sarcini
II.2.1)Titlu:
Barbotor de uz unic 450 ML
Lot nr.: 68
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33157700 Barbotor pentru oxigenoterapie
Barbotor de uz unic 450 ML - conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33190000 Diverse aparate şi produse medicale
Balon - conform caietului de sarcini
Piese bucale si filtre spirometre Flow Screen
Lot nr.: 10
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141000 Consumabile medicale nechimice de unică folosinţă şi consumabile hematologice
Piese bucale si filtre spirometre Flow Screen -conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141100 Pansamente; cleme, suturi, ligaturi
Clipuri titan -conform caietului de sarcini
Kit de recoltare COPAN ES Wab capac roz, sterile, cu mediu de transport 1ml lichid Amies, pachet x, 50 kituri
Lot nr.: 19
Kit de recoltare COPAN ES Wab capac roz, sterile, cu mediu de transport 1ml lichid Amies, pachet x, 50 kituri -conform caietului de sarcini
Shunt-uri medicale- Bloc Operator
Lot nr.: 82
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33140000 Consumabile medicale
- conform caietului de sarcini
Cutii petrii 90 mm diametru
Lot nr.: 51
Cutii petrii 90 mm diametru - conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33181500 Consumabile de uz renal
Kit Cateter Dializa -conform caietului de sarcini
Set - Camp steril ( pacient + masa instrumente ) 134 x 110 cm si 90 x 75 cm, cu punga colectare
Lot nr.: 8
Set - Camp steril ( pacient + masa instrumente ) 134 x 110 cm si 90 x 75 cm, cu punga colectare -conform caietului de sarcini
Consumabile pentru endoscopul Olympus
Lot nr.: 35
Consumabile pentru endoscopul Olympus -conform caietului de sarcini
Truse standard de prelevare
Lot nr.: 54
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33954000 Truse de colectare de probe biologice
Truse standard de prelevare - conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33169300 Tăvi cu utilizare chirurgicală
Tavite renale -conform caietului de sarcini
Dializa peritoneala ( consumabile de uz renal ) - compatibilitate atestata cu echipamente Fresenius
Lot nr.: 63
Dializa peritoneala ( consumabile de uz renal ) - compatibilitate atestata cu echipamente Fresenius - conform caietului de sarcini
Manson Phaco incizie 2.2 transparent
Lot nr.: 91
Manson Phaco incizie 2.2 transparent - conform caietului de sarcini
Termometru non contact Digital
Lot nr.: 78
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)38412000 Termometre
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)32354110 Filme pentru radiografii
Filme radiologice - conform caietului de sarcini
Huse electrozi 6 x 8 -conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141420 Mănuşi chirurgicale
Manusi examinare nitril - conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)22993200 Hârtie sau carton termosensibile
Hartie EKG -conform caietului de sarcini
Consumabile computer tomograf
Lot nr.: 4
Consumabile computer tomograf -conform caietului de sarcini
Masti anestezie nr. 2,3,4,5 si 6
Lot nr.: 9
Masti anestezie nr. 2,3,4,5 si 6 -conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33793000 Sticlărie pentru laborator
Varfuri si tuburi conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33100000 Echipamente medicale
Circuit reutilizabil - conform caietului de sarcini
Bec lampa Scialitica 12V, 35W BA15S
Lot nr.: 76
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)31532920 Becuri şi lămpi fluorescente
Bec lampa Scialitica 12V, 35W BA15S - conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)31430000 Acumulatori electrici
Acumulator - conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33124130 Accesorii de diagnosticare
Mansete - conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)18424300 Mănuşi de unică folosinţă
Manusi examinare latex - conform caietului de sarcini
Clesti pentru nas -conform caietului de sarcini
Fixator sonda Iot, adult / pediatric
Lot nr.: 29
Fixator sonda Iot, adult / pediatric -conform caietului de sarcini
Marker permanent ( negru ) pentru histologie
Lot nr.: 52
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)30192123 Carioca
Marker permanent ( negru ) pentru histologie - conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141411 Scalpele şi lame
Lame craniotom - conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)19724000 Monofilamente sintetice
Fire monofilament - conform caietului de sarcini
Banda cu indicator ( in < ), autoadeziva
Lot nr.: 97
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33198200 Săculeţe sau plicuri din hârtie pentru sterilizare
Banda cu indicator ( in < ), autoadeziva - conform caietului de sarcini
Varfuri testare -NEONATOLOGIE
Lot nr.: 94
Varfuri testare -NEONATOLOGIE - conform caietului de sarcini
II.2.1)Titlu:Lot nr.: 102
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141642 Accesorii de drenaj
33141641 Sonde
33194120 Articole pentru perfuzii
Tuburi - conform caietului de sarcini
Instrumentar Oftalmologie
Lot nr.: 26
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141410 Foarfece de fire metalice şi bisturie
Instrumentar Oftalmologie -conform caietului de sarcini
Capsula microfiltranta 0,2 microni utilizare 60 zile
Lot nr.: 71
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)42912310 Aparate de filtrare a apei
Capsula microfiltranta 0,2 microni utilizare 60 zile - conform caietului de sarcini
Ace biopsie / ace biopsie, compatibile cu pistolul Bard Magnum
Lot nr.: 25
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141200 Catetere
Ace biopsie / ace biopsie, compatibile cu pistolul Bard Magnum -conform caietului de sarcini
Test rapid Helicobacter Pilori din Biopsia Gastrica
Lot nr.: 28
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141625 Truse de diagnosticare
Accesoriu tub tija laparoscopie, pensa sigilare vasculara Night KNIFE 360mm
Lot nr.: 89
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33161000 Instalaţie de electrochirurgie
Accesoriu tub tija laparoscopie, pensa sigilare vasculara Night KNIFE 360mm - conform caietului de sarcini
Garou clip - medical rapid
Lot nr.: 101
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33194220 Accesorii de transfuzie sanguină
Garou clip - medical rapid - conform caietului de sarcini
Kit complet pt terapiile de supleere renal acuta compatibil cu aparatul de hemofiltrare Aquaris
Lot nr.: 38
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33181000 Aparate de suport renal
Kit complet pt terapiile de supleere renal acuta compatibil cu aparatul de hemofiltrare Aquaris -conform caietului de sarcini
Lamele Microscop ( diverse marimi )
Lot nr.: 47
33793000 Sticlărie pentru laborator
Banda sterilizare -conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33692600 Preparate galenice
24000000 Produse chimice
24200000 Coloranţi şi pigmenţi
24455000 Dezinfectanţi
24931250 Medii de cultură
44922100 Cretă
Produse farmaceutice -conform caietului de sarcini
Role sterilizare fara pliu
Lot nr.: 42
Role sterilizare fara pliu -conform caietului de sarcini
Chopper phaco ( Instrumentar pentru Blocul Opertator )
Lot nr.: 90
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33162200 Instrumente pentru blocul operator
Chopper phaco ( Instrumentar pentru Blocul Opertator ) - conform caietului de sarcini
Robinet transfer dolutii cu 3 cai, steril, fara tub extensie
Lot nr.: 53
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141240 Accesorii pentru cateter
Robinet transfer dolutii cu 3 cai, steril, fara tub extensie - conform caietului de sarcini
Plasturi pentru inlocuirea suturilor chirurgicale ( tip omnistrip )
Lot nr.: 20
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141112 Plasturi
Plasturi pentru inlocuirea suturilor chirurgicale ( tip omnistrip ) -conform caietului de sarcini
Chiurete si preducele dermatologice de unica folosinta
Lot nr.: 36
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33169000 Instrumente chirurgicale
Catetere si rezervoare compatibile cu pompele de insulina Accu -Chek Spirit/Combo
Lot nr.: 33
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141300 Dispozitive de puncţie venoasă şi de prelevare de sânge
Catetere si rezervoare compatibile cu pompele de insulina Accu -Chek Spirit/Combo -conform caietului de sarcini
Gel -conform caietului de sarcini
Teste de glicemie -conform caietului de sarcini
Consumabile pentru dispozitive de sutura mecanica cu tehnologie directionata de capsare / tehnici operatorii
Lot nr.: 22
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141125 Material pentru suturi chirurgicale
Consumabile pentru dispozitive de sutura mecanica cu tehnologie directionata de capsare / tehnici operatorii conform caietului de sarcini
Piese bucale de u.f. cu elastic compatibil cu endoscopul Olympus
Lot nr.: 12
Piese bucale de u.f. cu elastic compatibil cu endoscopul Olympus -conform caietului de sarcini
Tensiometru mecanic cu stetoscop
Lot nr.: 79
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33196000 Mijloace auxiliare medicale
Tensiometru mecanic cu stetoscop - conform caietului de sarcini
Anse insamantare plastic 10 microlitru sterile
Lot nr.: 49
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)19250000 Ţesături tricotate sau croşetate
Anse insamantare plastic 10 microlitru sterile -conform caietului de sarcini
Botosi de protectie pentru incaltaminte, antialunecare
Lot nr.: 84
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)18143000 Echipamente de protecţie
Ace si truse stomatologice
Lot nr.: 7
Ace si truse stomatologice -conform caietului de sarcini
Pipe Guedel marimi 000, 00, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6
Lot nr.: 14
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33171200 Instrumente pentru reanimare
Pipe Guedel marimi 000, 00, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6 -conform caietului de sarcini
Manusi chirurgicale - conform caietului de sarcini
33161000 Instalaţie de electrochirurgie
33162100 Dispozitive pentru blocul operator
Pense medicale - conform caietului de sarcini
Seringa 50 ml cu ac de 18G, 21 G, luer slip
Lot nr.: 100
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141310 Seringi
Seringa 50 ml cu ac de 18G, 21 G, luer slip - conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141641 Sonde
33141000 Consumabile medicale nechimice de unică folosinţă şi consumabile hematologice
33141642 Accesorii de drenaj
33157800 Dispozitiv de administrare a oxigenului
Sonde -conform caietului de sarcini
Piese bucale si filtre spirometre Koko Legend
Lot nr.: 13
Piese bucale si filtre spirometre Koko Legend -conform caietului de sarcini
Consumabile pentru dializa renala - compatibilitate atestata cu echipamentele Fresenius
Lot nr.: 62
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33181520 Consumabile pentru dializă renală
Scutece copii de unica folosinta
Lot nr.: 61
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33751000 Scutece de unică folosinţă
Scutece copii de unica folosinta - conform caietului de sarcini
Material textil Tercot greutate 245gr/mp ( diferite culori )
Lot nr.: 99
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)19211000 Ţesături sintetice
Material textil Tercot greutate 245gr/mp ( diferite culori ) - conform caietului de sarcini
Set pentru drenaj intercostal / pleural / pleurostoma
Lot nr.: 27
Set pentru drenaj intercostal / pleural / pleurostoma -conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)31434000 Acumulatori cu litiu
Baterie - conform caietului de sarcini
Piese bucale si filtre spirometre Vitalograf
Lot nr.: 11
Probe de unica folosinta tonometru portabil ICARE
Lot nr.: 80
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33122000 Echipament oftalmologic
Materiale de protectie sanitara categoria 3
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)35113200 Echipament de protecţie împotriva agenţilor nucleari, biologici, chimici şi radiologici
Materiale de protectie sanitara categoria 3 -conform caietului de sarcini
Cateter ombilical -conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141220 Canule
Canule -conform caietului de sarcini
Filtre - conform caietului de sarcini
Gel antiinflamator cu aloe vera
Lot nr.: 45
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33680000 Articole farmaceutice
Gel antiinflamator cu aloe vera -conform caietului de sarcini
Sistem de exanghinare tip Tourniget
Lot nr.: 40
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33183300 Aparate de osteosinteză
Sistem de exanghinare tip Tourniget -conform caietului de sarcini
Speculi auriculari de U.F.
Lot nr.: 95
Speculi auriculari de U.F. - conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33700000 Produse de îngrijire personală
Aparate de ras - conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)31660000 Electrozi de carbon
Electrozi - conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141120 Cleme, suturi, ligaturi
Petece medicale - conform caietului de sarcini
Fire Polydioxanone monofilament
Lot nr.: 56
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141121 Suturi chirurgicale
Fire Polydioxanone monofilament - conform caietului de sarcini
Fire matase, neresorbabil, nr. 7/0, 6/0, 5/0, 4/0; ac triunghiular 16 - 26 mm, 1/2 - 3/8; L = 70 - 90 cm, steril 12 fire / cutie
Lot nr.: 55
Fire matase, neresorbabil, nr. 7/0, 6/0, 5/0, 4/0; ac triunghiular 16 - 26 mm, 1/2 - 3/8; L = 70 - 90 cm, steril 12 fire / cutie - conform caietului de sarcini
Masca de protectie ( FFP3 )
Lot nr.: 83
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)44411000 Articole sanitare
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)34913000 Diverse piese de schimb
Vas colector cu capac 2L - conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)35125110 Senzori biometrici
Pulsoximetru deget - conform caietului de sarcini
Ligator de varice esofagiene compatibil cu endoscopul Olympus
Lot nr.: 31
Ligator de varice esofagiene compatibil cu endoscopul Olympus -conform caietului de sarcini
Fir Polyglicolic Acid ( PGA )
Lot nr.: 57
Fir Polyglicolic Acid ( PGA ) - conform caietului de sarcini
Indicatori biologici pentru sterilizare
Lot nr.: 43
Indicatori biologici pentru sterilizare -conform caietului de sarcini
Spray Fixare probe citologice / Fixator Papanicolau
Lot nr.: 46
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)44530000 Dispozitive de fixare
Spray Fixare probe citologice / Fixator Papanicolau -conform caietului de sarcini
Coprocultor, steril, cu capac si lingurita, 30 ml, cu eticheta autoclavabila
Lot nr.: 50
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141600 Recipiente şi pungi de recoltare, drenaj şi truse
Coprocultor, steril, cu capac si lingurita, 30 ml, cu eticheta autoclavabila -conform caietului de sarcini
Catetere si rezervoare compatibile cu pompele de insulina Medtronic Paradigm
Lot nr.: 32
Catetere si rezervoare compatibile cu pompele de insulina Medtronic Paradigm -conform caietului de sarcini
Set 40 de clipuri pentru endoscopul Olympus
Lot nr.: 34
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141122 Cleme chirurgicale
Set 40 de clipuri pentru endoscopul Olympus -conform caietului de sarcini
Cablu cu / fara senzor Spo2 EKG - ECG, pentru diverse aparate
Lot nr.: 65
Cablu cu / fara senzor Spo2 EKG - ECG, pentru diverse aparate - conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)24931230 Developatoare pentru radiologie
Revelator/-conform caietului de sarcini
Cathejell lidocaine gel seringa 12,5 Gx5, cutie x 1 blist. X 5 seringi x 12,5 g
Lot nr.: 6
Cathejell lidocaine gel seringa 12,5 Gx5, cutie x 1 blist. X 5 seringi x 12,5 g -conform caietului de sarcini
Set clisma -conform caietului de sarcini
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33162000 Dispozitive şi instrumente pentru blocul operator
Spatule oftalmologie - conform caietului de sarcini
Ace hipodermice de unica folosinta, de diferite dimensiuni, ambalate individual in blister
Lot nr.: 88
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33141320 Ace medicale
Ace hipodermice de unica folosinta, de diferite dimensiuni, ambalate individual in blister - conform caietului de sarcini