Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Fluorescerande utrustningsväst
Numéro de référence: TV-2022-18238
II.1.2)Code CPV principal18400000 Vêtements spéciaux et accessoires
II.1.4)Description succincte:
Tullverket ämnar genom detta avtal att upphandla en fluorescerande utrustningsväst med tillhörande hölster, hållare och fickor enligt bifogad kravspecifikation.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)18235400 Gilets
18410000 Vêtements spéciaux
II.2.4)Description des prestations:
48718-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Specialkläder och tillbehör
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: TV-2022-18238
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18400000 Specialkläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18235400 Västar, 18410000 Specialkläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen