Fournitures - 488559-2021
Submission deadline has been amended by:  519072-2021
Polska-Bychawa: Znaki drogowe
2021/S 188-488559
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Podstawa prawna:
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
RDW w Lublinie z/s w Bychawie. Dostawa znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego
Numer referencyjny: R4.ST.372.10.2021.ik
II.1.2)Główny kod CPV
34992200 Znaki drogowe
II.1.4)Krótki opis:
1. Zakres zamówienia obejmuje dostawę:
1.1. Zad. Nr 1. Dostawa znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z instalacją.
1.2. Zad. Nr 2. Dostawa znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.
2. Dokładny zakres znajduje się w opisie przedmiotu zamówienia dla zad 1 i 2 stanowiący załącznik do SWZ.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
Zad. Nr 1 - Dostawa znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z instalacją
Część nr: 1
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
34996000 Drogowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne
II.2.4)Opis zamówienia:
1) Wykonawca zapewnia wszystkie narzędzia i urządzenia oraz materiał do wykonania powyższego zamówienia.
2) Dokładna lokalizacja znaków zawarta jest w projektach stałej organizacji ruchu, które zapewnia RDW Lublin (do wglądu przed przetargiem oraz przekazanie Wykonawcy po rozstrzygnięciu przetargu).
3) Rok produkcji znaków użytych do przedmiotowego zamówienia – 2021.
4) Dostawca wykonanych znaków przeznaczonych do montażu ma obowiązek przedstawić wymagane dokumenty na stosowane folie odblaskowe do znaków drogowych (min. 7-letni okres zachowania odblaskowości folii typu 1 oraz 10-letni okres zachowania parametrów odblaskowości folii typu 2) oraz tarczę znaku (min. 7 lat).
5) Gwarancja na trwałość ustawienia przedmiotowego oznakowania – 36 miesięcy (nie dotyczy uszkodzeń mechanicznych).
6) Wykop pod fundament dla znaków typu A, B, C, D, E-15b i E-17a/E-18a powinien być w kształcie kwadratu o wym. 35 x 35 cm.
7) Głębokość wkopania i wbudowania (zabetonowania) słupka przy znakach wygląda następująco:
- na jednym słupku przy znakach znaku typu A, B, C, D, E-15 – min. 75 cm
- na jednym słupku przy znakach typu A lub B wraz z tabliczkami typu T – min. 80 cm
- na jednym słupku przy dwóch znakach typu A lub B wraz z ewentualnymi tabliczkami typu T – min. 85 cm
- na dwóch słupkach przy znakach typu E-17a i E-18a – min. 80 cm
- na dwóch słupkach przy znakach typu E-2a – min. 120 mm
- na dwóch słupkach przy znakach typu U-3c/d – min. 75 cm.
8) Wykopy fundamentowe powinny być wykonane w takim okresie, aby po ich zakończeniu można było przystąpić natychmiast do wykonania w nich robót fundamentowych.
9) Wykonane wykopy należy zabezpieczyć przed napływem wód opadowych przez wyprofilowanie terenu ze spadkiem umożliwiającym łatwy odpływ wody poza teren przylegający do wykopu. Dno wykopu powinno być wyrównane z dokładności do +/- 3 cm.
10) Fundamenty do posadowienia konstrukcji tablicy powinny być wykonane w sposób gwarantujący stabilność betonowanego słupka.
11) Materiał kamienny nie może zajmować więcej niż 20 % objętości wypełnienia wykopu.
Nie należy obkładać słupka płytkami chodnikowymi.
12) Fundamenty powinny być wykonane jako monolityczne z betonu klasy C16/20 (B-20 wg starej normy).
13) Beton klasy C16/20 (B20 wg starej normy) oznacza beton zwykły (gęstość w stanie suchym od 2 000 kg/m3 do 2 600 kg/m3) o wytrzymałości na ściskanie minimum 20 MPa po 28 dniach dojrzewania, badany na próbce sześciennej (wyjaśnienie oznaczenia, gdzie: C jest oznaczeniem betonu zwykłego, 16 oznacza wytrzymałość min. 16 MPa na próbce walcowej a 20 wytrzymałość min. 20 MPa na sześcianie).
14) Wszystkie roboty w terenie należy wykonywać ręcznie. Podczas prowadzenia robót ziemnych Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ich w taki sposób, aby nie narazić na straty wynikłe z uszkodzeń infrastruktury podziemnej oraz szkód wynikłych z niewłaściwego prowadzenia robót, nie zabezpieczenia robót lub nie przestrzegania przepisów BHP. Wszystkie szkody wynikłe w trakcie prowadzenia robót w stosunku do osób trzecich pokrywa Wykonawca.
15) Roboty montażowe należy prowadzić z zachowaniem szczególnej ostrożności oraz zgodnie
ze sztuką budowlaną.
16) Nowe słupki zapewnia Wykonawca (słupek ocynkowany ø 60,3 mm – mierzone zewnętrznie; grubość ścianki – 2,9 mm).
17) Na wierzchu słupka należy zamontować kapturek zabezpieczający nalanie wody opadowej
do wnętrzna słupka (preferowany kapturek z tworzywa sztucznego).
18) Górny koniec słupka ma być zlokalizowany na tej samej wysokości co górna krawędź tarczy znaku.
19) Zdemontowane elementy oznakowania należy przewieźć i rozładować na plac składowy Obwodu Drogowego w Krzczonowie.
20) Demontaż znaków polega na wyjęciu słupka wraz ze znakiem oraz wyrównania powierzchni
po znaku, jak również oczyszczenia słupka (zabrania się ucinania słupka).
21) Oznakowanie pionowe musi być zgodnie z Załącznikiem nr 1 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r.
Zad. Nr 2 - Dostawa znaków, elementów oznakowania, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego
Część nr: 2
1) Znaki drogowe należy wykonać z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo o grubości min. 1,25 mm.
2) Rok produkcji dostarczanego oznakowania pionowego – 2021 r.
3) Na folii powinna znaleźć się cecha (znak wodny) określająca okres trwałości utrzymania odblaskowości folii.
4) Profile do mocowania uchwytów dla znaków typu A, B, C, D, W oraz tabliczek typu T zlokalizowane w tylnej części tarczy znaków.
5) Wszystkie zamawiane znaki i tabliczki łącznie z uchwytami montażowymi (uchwyty wliczone w cenę znaków i tabliczek).
6) Wszystkie znaki oraz tabliczki wykonane z blachy przeznaczone do mocowania na słupkach ø 60,3 mm (mierzone zewnętrznie).
7) Tyły znaków i tablic drogowych zabezpieczone farbą szarą, nieodblaskowe.
8) Krawędzie znaków i tablic drogowych muszą być podwójnie gięte.
9) Dostawca ma obowiązek przedstawić Aprobatę Techniczną na stosowane folie odblaskowe do znaków drogowych (min. 7-letni min. okres zachowania odblaskowości folii typu 1 oraz 10-letni okres zachowania parametrów odblaskowości folii typu 2) oraz tarczę znaku (min. 7 lat).
10) Dostawca zobowiązany jest dostarczyć Deklarację zgodności oraz Certyfikat na dostarczane oznakowanie.
11) Dostarczane oznakowanie pionowe objęte dostawą musi by zgodnie z Załącznikiem nr 1-4
do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. nr 220, poz. 2181 z dnia 23 grudnia 2003 r.).
12) Transport oznakowania z wyładunkiem zapewniany przez Wykonawcę (wliczony w cenę dostawy).
13) Dostawa przedmiotowego oznakowania do siedziby RDW Lublin – tj. na adres: ul. Antoniego Budnego 5, 23-100 Bychawa.