II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Echipamente medicale - Proiect POIM
Referenznummer der Bekanntmachung: 4842400/2022/6.099
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33112200 Ultraschallanlage
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Scopul contractului este dat de necesitatea dotarii Spitalului Municipal Campulung Moldovenesc cu echipamente medicale - 15 loturi conform caiet sarcini.
In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 20 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis cu 10 zile (in a 11-a zi) inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 13 765 382.00 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 15
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 15
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Ofertele pot fi depuse pentru unul sau mai multe loturi
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung
50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Echipamente sterilizare conform caiet sarcini.
Cantitatile pentru fiecare reper din componenta lotului se regasesc in caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 15
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42611000 Werkzeugmaschinen für besondere Zwecke
Tocator deseuri umane - 1 bucata, conform caiet de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)38434520 Blutanalysegeräte
38434000 Analysatoren
Echipamente laborator conform caiet sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Computer tomograf 64 slice-uri
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33115000 Ausrüstung für Tomografie
50421200 Reparatur und Wartung von Röntgengeräten
Computer tomograf 64 slice-uri - 1 bucata, conform caiet sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39173000 Lagerungseinheiten
Sistem PACS - 1 bucata, conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33111000 Röntgengeräte
RX digital portabil ATI - 1 bucata, conform caiet sarcini.
Sistem modular containere medicale
Los-Nr.: 11
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)44211100 Mobile, modulare Containergebäude
51500000 Installation von Maschinen und Geräten
Sistem modular containere medicale - 1 bucata, conform caiet de sarcini.
Aparat Rotgen grafie-scopie
Los-Nr.: 4
Aparat Rotgen grafie-scopie - 1 bucata, conform caiet de sarcini.
Echipamente bloc operator
Los-Nr.: 12
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente
33192230 Operationstische
Echipamente bloc operator conform caiet sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 13
33161000 Elektrochirurgieanlage
Echipamente chirurgie conform caiet sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33195110 Atmungsmonitoren
33194100 Ausrüstung und Instrumente für Infusion
33194110 Infusionspumpen
33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem
33195200 Überwachungsstation
Echipamente ATI conform caiet sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke
33100000 Medizinische Geräte
33123100 Tonometer
33123200 Elektrokardiografen
33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen
33182100 Defibrillator
38412000 Thermometer
44612200 Gastanks
Echipamente medicale conform caiet sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
Aparat Rotgen fix grafie - 1 bucata, conform caiet de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33192150 Therapie-Betten
33192120 Krankenhausbetten
33193120 Rollstühle
34911100 Handwagen
Mobilier medical conform caiet sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33112200 Ultraschallanlage
Ecografe conform caiet sarcini.