II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: KS 2023-00085
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4)Kort beskrivning:
Denna upphandling avser ramavtal med successiva avrop efter behov när det gäller besiktningstjänster
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 10 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 11
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 11
II.2)Beskrivning
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 1
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)71630000 Teknisk besiktning och provning
71631000 Teknisk besiktning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 2
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 3
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 4
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 5
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 6
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 7
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 8
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 9
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 10
II.2.1)Benämning på upphandlingen:Del nr: 11
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktningstjänster
Referensnummer: KS 2023-00085
II.1.2.
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 11
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen