Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: EKR001069792022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil38418000 Kalorimeter
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)38418000 Kalorimeter
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)38433000 Spektrometer
Árubeszerzések - 511346-2022
Magyarország-Budapest: Kaloriméterek
2022/S 181-511346
Ajánlati/részvételi felhívás
Árubeszerzés
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
FTIR és DSC
Hivatkozási szám: EKR001069792022
II.1.2)Fő CPV-kód
38418000 Kaloriméterek
II.1.4)Rövid meghatározás:
Adásvételi szerződés polimer labor felszereléséhez szükséges eszközök szállítására, telepítésére és üzembe helyezésére, a használat betanítására. - 2.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrend
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
DSC
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Beszerzés tárgya:
1 darab, új, műanyagok konvencionális és modulált mérési móddal egyaránt rendelkező termoanalitikai analizátor (DSC) polimerek vizsgálatához, fejlesztéséhez, továbbiakban Készülék.
A Készülék új, ha első üzembe helyezésű: nem volt korábban kihelyezve/üzembe helyezve sem Magyarországon sem pedig külföldön nem volt, bemutató- illetve próbaeszközként sem használták.
AK tájékoztatja AT-ket, hogy a felhívásban, valamint a további közbeszerzési dokumentumokban szereplő, meghatározott szabványra ill. gyártmányra, csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt. AK a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3)-(6) bekezdése alapján azzal mindenben egyenértékű terméket - illetve egyenértékű szabványnak való megfelelést - elfogad, amennyiben a vonatkozóan meghatározott minimum követelményeknek megfelel. Ugyanakkor az egyenértékűség igazolása az AT feladata és kockázata.
Szállítás elvárt tartalma:
- A DSC folyadékmentes hűtőrendszerrel legyen ellátva, amellyel a DSC cellában legalább a -40 - +400 °C-os méréstartomány elérhető és biztosítható.
- DSC mérőcella mérési elve a hőáram mérésén alapul - opcionálisan a felhasználó által is cserélhető
- A mérőcella kemencéjére min. 5 év garancia legyen biztosított
- Hőmérséklet pontosság: ±0,05°C, vagy jobb
o Mérés elve: Indium olvadási pontjának (onset) legalább 10-szer megismételt mérése során kapott hiba (szórás), felfűtési sebesség: 10 °C/perc, a minta eltávolítása és cseréje az egyes futtatások között szükséges
- Hőmérséklet precizitás: ±0,008°C, vagy jobb
o Mérés elve: Ugyanazon In mintának a mérése során jelentkező szórás az onset-ben, a mintát nem kell kivenni és cserélni a futtatások közt
- Entalpia precizitás (In): ±0,1%, vagy jobb
- A hőáram digitális felbontása: jobb, mint 0,01 μW
o Mérés elve: Két egymást követő mért érték között mérhető és megjeleníthető legkisebb különbség
- Több pontos hőmérséklet kalibrálás: min. 3 pont
- Beépített színes érintőképernyős kezelés, vezérlés, fő funkciók, mérések kiválasztása, indítása, leállítás stb., hogy a mérőkészülék elszívófülkében is elhelyezhető és onnan üzemeltethető legyen
- Gázszállító rendszer legalább 2 gázra, aminek vezérlése a vezérlőszoftverbe integrált, a mért értékek a szoftverben és a kiértékelés során is kerüljenek megjelenítésre
- Hőmérséklet modulált (pl. MDSC, TMDSC) mérések legyenek kivitelezhetőek, ahol az amplitúdó értéke beállítható: legalább a 0,01- 2°C közti tartományban; a periódusidő: 10 mp -180 mp vagy ezeknél jobb
- DSC tégelyprés a standard és a hermetikusan zárható (3 atm-ig is használható) tégelyek zárásához.
- Min. 300 db Al tégely, fedő ellátva, ebből min. 100 db hermetikusan zárható
- Legalább 30 férőhelyes mintaváltóval való bővíthetőség, amely egyaránt alkalmas a minták és a referenciák cseréjére
- Bővítési lehetőség fotokalorimetrás mérésekre, UV-fény hatására történő térhálósodás vizsgálatára
- Számítógép, amely alkalmas a DSC vezérlő szoftverének tökéletes, problémamentes futtatásához, és elegendő tárhellyel rendelkezik a mérési eredmények tárolásához.
- Min. konfiguráció: i7 CPU, 16 GB RAM, 256 GB SSD, 1 TB HDD, 27” monitor.
Feladatok, határidők:
1) Teljesítés: magába foglalja a szállítást, telepítést, beüzemelést, próbaüzemet, és a betanítást.
a) szállítás és telepítés (AT végzi AK teljesítés helyeként megadott telephelyén);
b) beüzemelés - melyen AK is részt vesz - AT végzi AK teljesítés helyeként megadott telephelyén;
c) próbaüzem: 1 munkanap. - melyen AK is részt vesz - AT végzi AK teljesítés helyeként megadott telephelyén
d) képzés (AK teljesítés helyeként megadott telephelyén):
- min 3 fő tudományos munkatársnak, min. 1 munkanap (8 tanóra/munkanap; 45 perc/tanóra) időtartamban;
Végteljesítési határidő a szerződéskötéstől számított 5 hónap.
2) Követés: a teljesítést követő 16 hónapig. Az AT által biztosított szakember helyszíni vagy on-line támogatása min. havonta 2 munkanapon, alkalmanként minimum 4 óra/munkanap. E körben a Készülék esetlegesen felmerülő beállítási és egyéb kérdéseinek megoldásában való közvetlen együttműködés mellett AT kötelezettsége a Készülék AK tevékenységébe illesztése optimalizálásában való tevékeny együttműködés is
3) Jótállás (üzembe helyezéstől): 24 hónap
szervizmunkálat: 3 munkanapon belül megkezdett szervizmunkálat az adott típusra is kiképzett szervizmérnökkel.
4) A mérőcella kemencéjére min. 5 év garancia legyen biztosított.
AK a Kbt. 65. § (10) bekezdés alapján előírja, hogy jelen eljárás szerinti árubeszerzésre irányuló szerződés alapján biztosítandó, alábbi - telepítéssel és beüzemeléssel összefüggően végzendő - alapvető fontosságú feladatokat maga a nyertes AT vagy - közös ajánlattétel esetén - a közös AT-k egyike végezzen el:
- a II.2.4. 1/b) pont szerinti tevékenység;
- a II.2.4.1/ c) pont szerinti tevékenység;
- a II.2.4. 2) pont szerinti tevékenység;
A felsorolt feladatokra vonatkozó, Kbt. 65. § (9) bekezdés szerinti (előírt szakemberek - azok végzettségére, képzettségére - rendelkezésre állására vonatkozó követelmény, valamint a releváns szakmai tapasztalatot igazoló referenciákra vonatkozó követelmény) alkalmassági feltételek igazolásához a Kbt. 65. § (7) bekezdéstől eltérően nem támaszkodhat az ajánlattevő más szervezet kapacitására, és a teljesítés során e feladatokat nem végezheti alvállalkozó.
Indokolás: a Készülék nagyon érzékeny elemekből áll, melyek a szállítás során elállítódhatnak, sérülhetnek. Illetve az AK által végzendő K+F folyamatokhoz a Készülék beállításainak helyszíni véglegesítése szükséges. Így a teljesítés tényleges megfelelősége jelentős mértékben függ a telepítést, beállítást, beüzemelést elvégző, a gyártó vagy a gyártó hivatalos képviselője/kereskedője által biztosított, s így közvetlen felelősségvállalást biztosító, szakemberen. A beüzemelés, próbaüzem és az előírt követés közvetlenül a gyártó vagy gyártói hivatalos képviselet/kereskedés szakembere általi megvalósulása biztosítja AK számára, hogy a gyártó vagy gyártói hivatalos képviselet/kereskedés felelőssége közvetlen érvényesüljön a szállítás tényleges sikerességében.
Pontos paraméterek, az elvárt teljesítés részletezése a műszaki leírásban, ill. a szerződés tervezetben.
II.2.5-höz
Az értékelési szempontnál (3. é.sz.) feltüntetett
- max: legkedvezőbb szint, melyre és aminél kedvezőbb megajánlásra egyaránt, a maximális pontszám kerül kiosztásra (Kbt.77.§ (1));
- min: legkedvezőtlenebb szint, az ajánlati elem vonatkozásában azon elvárás, amelynél kedvezőtlenebb az ajánlati elem nem lehet, az ennél kedvezőtlenebb megajánlás az ajánlat érvénytelenségét vonja maga után (Kbt.77.§ (1)).
Pontszám: 0-10 pont;
Módszer:
1.ész (nettó egyösszegű ajánlati ár): fordított arányosítás;
2. ész: pontkiosztás
3. ész: arányosítás
FTIR
Rész száma: 2
38433000 Spektrométerek
1 darab, új, FTIR rendszer szilárd, folyékony, porszerű polimer mintákhoz minőségellenőrzési és kutatási célra, DTGS és MCT detektorokkal, integrált ATR és transzmissziós mintatartóval, továbbiakban Készülék.
- Spektrális tartomány: legalább 7800-350 cm-1
- Optikai felbontás közepes-IR tartományban, lineáris pásztázás mellett, legalább 0,1 cm-1 vagy jobb
- Jel-zaj arány (garantált) értéke legalább 55000:1, vagy ennél jobb (1 perces pásztázás, 4 cm-1 felbontás mellett)
- Hullámszám precizitás: legalább 0,05 cm-1, vagy jobb
- Hullámszám pontosság: legalább 0,01 cm-1, vagy jobb
- Gyorspásztázás legyen elérhető (scan/s@felbontás): min. 65@16cm-1 és 95@ 32cm-1
- Aranybevonatú interferométer tükrök
- Kettős integrált detektorrendszer: DLaTGS és folyékony N2 hűtésű MCT-B detektor
- Nagy stabilitású, hosszú élettartalmú közepes-IR tartományú fényforrás
- Transzmissziós mintatér, akár 10 cm-es optikai úthosszú mérőcellák befogadására, amely alkalmas küvettás, pasztillás, átfolyócellás mérési módokra is. A szükséges fogyóeszközökkel (indulókészlettel): KBr por, pasztillázó, transzmissziós mérőcella, őrlőmozsár, O-gyűrű, csipesz, kesztyű.
- Gyémánt ATR mérőegység, méréstartomány: legalább 5000 - 80 cm-1
- Az FTIR készülék vezérlésére, módszerek szerkesztésére, mind kvalitatív, mind kvantitatív adatelemzés elvégzésére szolgáló szoftvercsomag, amely alkalmas a minták azonosítására, akár több komponensű minták esetén is. A mennyiségi elemzéshez makrók legyenek létrehozhatóak, biztosítva ehhez a megfelelő matematikai, statisztikai funkciókat.
- Min. 8000 spektrumot tartalmazó szénhidrogén vegyületeket tartalmazó spektrumkönyvtár (alkoholok, fenolok, aldehidek, ketonok, észterek, anhidridek, színezékek, indikátorok, alkinek, nitro- és azovegyületek, foszfor- és kéntartalmú vegyületek, szervetlen molekulák, ill. szilánok), amely igény szerint saját spektrumokkal is bővíthető
- Anyagtudományi polimer spektrumkönyvtár csomag minimum 9000 spektrummal, amely tartalmazza a következőket:
- Hummel polimer könyvtár (minimum 2000 spektrum)
- Polimerek és lágyítók ATR könyvtár (minimum 200 spektrum)
- Polimerek, adalékok és lágyítók könyvtár (minimum 1800 spektrum)
- Spektrális keresés a spektrum könyvtárakban, nagy felbontású felhasználói könyvtárak létrehozása.
- A megajánlott FTIR készülék a későbbiekben legyen bővíthető infravörös mikroszkóppal
- A megajánlott FTIR készülék a későbbiekben legyen bővíthető NIR modullal (integrálógömb és száloptika)
- A megajánlott FTIR készülék a későbbiekben legyen EGA-TGA mérésre bővíthető
- A megajánlott FTIR készülék a későbbiekben legyen bővíthető GC-IR mérésekre
- Az FTIR készülék rendelkezzen a gázöblítéshez szükséges csatlakozásokkal
- Számítógép, amely alkalmas az FTIR spektrométer szoftverének tökéletes, problémamentes futtatásához és elegendő tárhellyel rendelkezik a mérési eredmények tárolásához. Min. konfiguráció: i7 CPU, 16 GB RAM, 256 GB SSD, 1 TB HDD, 27” monitor.
2) Követés: a teljesítést követő 16 hónapig. AT által biztosított szakember helyszíni vagy on-line támogatása min. havonta 2 munkanapon, alkalmanként minimum 4 óra/munkanap. E körben a Készülék esetlegesen felmerülő beállítási és egyéb kérdéseinek megoldásában való közvetlen együttműködés mellett AT kötelezettsége a Készülék AK tevékenységébe illesztése optimalizálásában való tevékeny együttműködés is.
AK a Kbt. 65. § (10) bekezdés alapján előírja, hogy jelen eljárás szerinti árubeszerzésre irányuló szerződéssel alapján biztosítandó, alábbi - telepítéssel és beüzemeléssel összefüggően végzendő - alapvető fontosságú feladatokat maga a nyertes AT vagy - közös ajánlattétel esetén - a közös AT-k egyike végezzen el:
2-3. ész: pontkiosztás
III. szakasz: Jogi, gazdasági, pénzügyi és műszaki információk