Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Acord cadru - Furnizare carburant motorina euro 5 si benzina fara plumb 95 pe baza de card de credit si bcf-uri.
Numéro de référence: 19113639_2022_PAAPD1349211
II.1.2)Code CPV principal09134200 Carburant diesel
II.1.4)Description succincte:
Procedura de achiziţie se va finaliza prin încheierea unui acord-cadru valabil pe o perioadă de 48 luni de la semnarea acordului – cadru, în baza căruia vor fi atribuite contracte subsecvente de furnizare pe bază de carduri de credit si BCF-urilor a carburantului necesar pentru alimentarea autovehiculelor din dotarea R.P.L.P. Piatra Craiului R.A. Zarnesti, judet Brasov.
1) Cantităţi max. estimate pe durata întregului acord cadru (48 luni) a fi furnizate pe baza de BCF: Motorină euro 5 - 24.864 litrii, Benzina fără plumb CO 95 - 3.840 litrii;
2) Cantităţi max. estimate pe durata întregului acord cadru (48 luni) a fi furnizate pe baza de card de credit: Motorină euro 5 - 160.800 litrii, Benzina fără plumb CO 95 - 21.600 litrii;
Informațiile privind termenul până la care se pot solicita clarificări - 18 zile.
- termenul legal pentru răspuns la solicitările de clarificări ale operatorilor economici (potrivit prevederilor H.G. nr. 419/2018 - Normele metodologice de aplicare a prevederilor Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 98/2017 - art. 8 alin. (2)-în cea de-a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Furnizare carburanti auto motorina (euro 5) si benzina (fara plumb) pe baza de BCF-uri
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)09134200 Carburant diesel
09132100 Essence sans plomb
II.2.4)Description des prestations:
Cantităţi estimate pe durata întregului acord cadru (48 luni) a fi furnizate pe baza de BCF: 24.864 litri- Motorină Euro 5 + 3.840 litri -Benzina fără plumb CO 95)
Furnizare carburanti auto motorina (euro 5) si benzina (fara plumb) pe baza de carduri de caredit
Lot nº: 2
Cantităţi estimate pe durata întregului acord cadru (48 luni) a fi furnizate pe baza de card de credit: 160.800 litri- Motorină Euro 5 + 21.600 litri -Benzina fără plumb CO 95)