Services - 51915-2023
België-Brussel: Softwareprogrammering en -advies
2023/S 020-051915
Aankondiging van een opdracht
Diensten
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Openbare procedure voor de levering en het onderhoud van een virtueel oefensysteem (software) dat het aanleren mogelijk maakt van de uitvoering en het beheer van de interventies bij incidenten voor diverse openbare diensten
Referentienummer: IBZ-CV-MAT30-463-22-F02_0
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie
72200000 Softwareprogrammering en -advies
II.1.4)Korte beschrijving:
De directie Brandweer van de algemene directie Civiele Veiligheid van de FOD Binnenlandse Zaken (hierna in dit bestek afgekort tot “AD CV”) wil overgaan tot de aankoop van 23 toegangen (basistoegang) tot een Virtueel Oefensysteem (software) dat het aanleren mogelijk maakt van de uitvoering en het beheer van de interventies bij incidenten ((verkeers-)ongevallen, branden, rampen, crises en calamiteiten) evenals het bijbehorende service- en upgradecontract (zie post 2) om de software te onderhouden, te optimaliseren en up to date te houden.
De inschrijver moet in zijn offerte de globale prijs vermelden voor 23 toegangen tot de software (basistoegang) met bijbehorende service- en upgradecontracten voor 6 jaar.
De 11 verschillende erkende opleidingscentra voor de Civiele Veiligheid als bedoeld in artikel 175/1 van de wet van 15 mei 2007 betreffende de Civiele Veiligheid zullen waarschijnlijk ook met eigen middelen in totaal 43 basistoegangen aanschaffen, alsmede de bijbehorende service- en upgradecontracten (zie post 2) om de software te onderhouden, te verbeteren en up-to-date te houden.
De inschrijver moet in zijn offerte een globale prijs vermelden voor deze 43 toegangen tot de software (basistoegangen) met bijbehorend service- en upgradecontract voor 6 jaar verdeeld over de 11 opleidingscentra.
Naast deze 23 + 43 toegangen is het mogelijk dat supplementaire toegangen, met bijbehorend service- en upgradecontract, gekocht zouden worden (maximum 16) door de Belgische Hulpverleningszones en/of Federale Diensten van de Gouverneurs.
Deze opdracht omvat niet het verwerven van de vereiste hardware om het gebruik van de voornoemde toegangen tot het Virtueel Oefensysteem mogelijk te maken.
Zowel m.b.t. de basistoegangen als de supplementaire toegangen (de licenties / gebruiksabonnementen) mogen de gebruiksrechten geen vervaltermijn of einddatum hebben: de overeenkomsten m.b.t. louter toegangsrechten worden afgesloten met een qua tijdsduur onbeperkte geldigheid. Er worden op dit vlak dus geen jaarlijks recurrente abonnementskost verwacht.
Dit systeem moet gebruikt kunnen worden voor vormingen, trainingen en de evaluatie van “deelnemers”, waarbij het de hoofdbedoeling is dat deelnemers via dit Virtueel Oefensysteem beter voorbereid worden op echte incidenten en live-oefeningen en zodat het Virtueel Oefensysteem kan ingezet worden teneinde teamwerking van de interveniërende disciplines in complexe noodsituaties te bevorderen en verbeteren.
Het beoogde Virtueel Oefensysteem dient gebaseerd te zijn op simulaties, onder de vorm van scenario’s waarin bepaalde situaties uit de realiteit virtueel nagebootst worden: bepaalde gebouwen en 3D-omgevingen, waarin bepaalde virtuele objecten zoals voertuigen geplaatst worden, aan de hand waarvan bepaalde incidenten geënsceneerd worden.
II.1.5)Geraamde totale waarde
Waarde zonder btw: 3 900 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)
48900000 Diverse software en computersystemen
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding: