II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna w roku 2023
Referenznummer der Bekanntmachung: SA.270.7.2.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r., poz. 672) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony
lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, ubocznego użytkowania lasu, szkółkarstwa leśnego i nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna, w roku 2023. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2023 roku – 28.12.2023 r.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 12 202 530.87 PLN
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Pakiet I - Leśnictwa: Lubań, Nowa Kiszewa, Wdzydze
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
77210000 Holzgewinnung
77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
77211100 Holzfällung
77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
77211300 Rodung
77211400 Fällen von Bäumen
77211500 Baumpflege
77211600 Aussaat von Baumsamen
77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
77231600 Aufforstung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna, w roku 2023. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 r. poz. 1320 z późn. zm.).
Usługi dotyczące prac z pozyskania i zrywki będą polegać na wykonaniu pozyskania i zrywki drewna w oparciu o dwie technologie:
a) z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych pilarek oraz do zrywki ciągnika rolniczego, specjalistycznego (zrywkowego), forwarderów lub (i) ciągników przystosowanych do nasiębiernej zrywki drewna, wyposażonych w żurawie do załadunku i rozładunku drewna;
b) z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych maszyn leśnych (wielooperacyjnych) typu harwestery, oraz do zrywki forwarderów lub (i) ciągników przystosowanych do nasiębiernej zrywki drewna, wyposażonych w żurawie do załadunku i rozładunku drewna (zrywka drewna).
Pakiet II - Leśnictwa: Ludwikowo, Strzelnica
Los-Nr.: 2
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz ubocznego użytkowania lasu, zagospodarowania turystycznego do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna, w roku 2023. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Pakiet III - Leśnictwo Wierzysko
Los-Nr.: 3
Pakiet IV - Leśnictwa: Debrzyno, Grzybowski Młyn
Los-Nr.: 4
Pakiet V - Leśnictwa: Cięgardło, Zabrody, Podrąbiona, Karsin
Los-Nr.: 5
Pakiet VI - Pozyskanie i zrywka drewna Technologią Maszynową w Leśnictwach: Lubań, Ludwikowo, Strzelnica, Debrzyno
Los-Nr.: 6
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna, w roku 2023. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Udział technologii, o której mowa w lit. b), będzie zdecydowanie dominować nad udziałem technologii, o której mowa w lit. a).
Pakiet VII - Pozyskanie i zrywka drewna Technologią Maszynową w Leśnictwach: Wierzysko, Grzybowski Młyn, Nowa Kiszewa, Wdzydze, Cięgardło
Los-Nr.: 7
Pakiet VIII - Pozyskanie i zrywka drewna Technologią Maszynową w Leśnictwach: Zabrody, Podrąbiona, Karsin
Los-Nr.: 8
Pakiet IX - Szkółkarstwo leśne i nasiennictwo
Los-Nr.: 9
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu szkółki leśnej i nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna, w roku 2023. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.