Anunț de atribuire a contractului – utilități
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/25/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Servicii de dirigenție de șantier
Număr de referinţă: SDEE Servicii 12/2018
II.1.2)Cod CPV principal71521000 Servicii de supraveghere a şantierului
II.1.4)Descriere succintă:
Servicii de dirigentie de santier.
Asigurarea de servicii de dirigentie de santier si supravegherea lucrarilor de executie, in conformitate cu legislatia, standardele si reglementarile tehnice in vigoare, pentru lucrarile de investitii.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 15 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare in a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)71521000 Servicii de supraveghere a şantierului
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Servicii de dirigentie de santier iar detalierea serviciilor sun explicitate in caietul de sarcini
Cantitatea minima a acordului cadru este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 21.120 ore /80 de contracte de lucrari (in valoare de 40.000.000 RON), iar cantitatea maxima a acordului cadru este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 39.900 ore /150 de contracte de lucrari (in valoare de 100.000.000 RON)
Cantitatea minima a celui mai mare contract subsecvent este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 1.584 ore /6 de contracte de lucrari (in valoare de 3.000.000 RON), iar cantitatea maxima a celui mai mare contract subsecvent este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 3.168 ore /12 de contracte de lucrari (in valoare de 6.000.000 RON)
Cantitatea minima a acordului cadru este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 15840 ore /60 de contracte de lucrari (in valoare de 30.000.000 RON), iar cantitatea maxima a acordului cadru este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 39600 ore /150 de contracte de lucrari (in valoare de 100.000.000 RON)
Cantitatea minima a celui mai mare contract subsecvent este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 2376 ore /9 de contracte de lucrari (in valoare de 4.500.000 RON), iar cantitatea maxima a celui mai mare contract subsecvent este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 4752 ore/18 de contracte de lucrari (in valoare de 9.000.000 RON)
Cantitatea minima a acordului cadru este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 21.120 ore /80 de contracte de lucrari (in valoare de 40.000.000 RON), iar cantitatea maxima a acordului cadru este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 52.800 ore / 200 de contracte de lucrari (in valoare de 125.000.000 RON)
Cantitatea minima a celui mai mare contract subsecvent este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 3.168 ore /12 de contracte de lucrari (in valoare de 6.000.000 RON), iar cantitatea maxima a celui mai mare contract subsecvent este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 6.336 ore/ 24 de contracte de lucrari (in valoare de 12.000.000 RON)
Cantitatea minima a acordului cadru este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 23.760 ore /90 de contracte de lucrari (in valoare de 45.000.000 RON (exprimata in valoare lucrari investitii), iar cantitatea maxima a acordului cadru este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 66.000 ore/250 de contracte de lucrari (in valoare de 125.000.000 RON)
Cantitatea minima a celui mai mare contract subsecvent este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 3.432 ore /13 de contracte de lucrari (in valoare de 6.750.000 RON), iar cantitatea maxima a celui mai mare contract subsecvent este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 7128 ore/27 de contracte de lucrari (in valoare de 13.500.000 RON)
Cantitatea minima a acordului cadru este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 63.360 de ore/240 de contracte de lucrari (in valoare de 120.000.000 RON), iar cantitatea maxima a acordului cadru este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 105.600 ore /400 de contracte de lucrari (in valoare de 250.000.000 RON)
Cantitatea minima a celui mai mare contract subsecvent este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 9504 ore/36 de contracte de lucrari (in valoare de 18.000.000 RON), iar cantitatea maxima a celui mai mare contract subsecvent este de prestari de servicii dirigentie pentru un numar de 19.800 ore/ 72 de contracte de lucrari (in valoare de 36.000.000 RON)