Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Tulostusympäristön laitteet ja hallinta palveluna
Numéro de référence: YLE20210015
II.1.2)Code CPV principal79500000 Services d'appui bureautiques
II.1.4)Description succincte:
Hankinnan kohteena oli Ylelle tuotettava tulostusympäristöstä, sen laitteet sekä hallinta kokonaispalveluna.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)30121430 Duplicateurs numériques
48773000 Utilitaires d'impression
50310000 Maintenance et réparation de machines de bureau
II.2.4)Description des prestations:
Hankinnan kohteena oli tulostusympäristön tuottaminen Yleisradio Oy:lle kokonaispalveluna.
Kokonaispalvelulla tarkoitetaan Tilaajan tulostusympäristön ylläpitämistä kokonaisuutena sisältäen laitteet ja laitehallinnan, ylläpidon, turvatulostuksen, valvonnan, etähallinnan, raportoinnin, huollot, koulutukset sekä muut tarjouspyynnön liitteissä kuvatut palvelut.
Hankinnan tarkempi sisältö kuvattiin tarjouspyynnön liitteissä.