II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dostawy materiałów eksploatacyjnych do sprzętu drukującego
Referenznummer der Bekanntmachung: WZP-2331/22/128/Ł
II.1.2)CPV-Code Hauptteil30125130 Toner für Datenverarbeitungs-, Forschungs- und Dokumentationszentren
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem postępowania jest zawarcie umów ramowych na dostawy materiałów eksploatacyjnych do sprzętu drukującego. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w podziale na 5 zadań.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dostawy materiałów eksploatacyjnych do sprzętu drukującego marki HP
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30125130 Toner für Datenverarbeitungs-, Forschungs- und Dokumentationszentren
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Przedmiotem zamówienia są dostawy materiałów eksploatacyjnych do sprzętu drukującego marki HP. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdz. XIX SWZ oraz załącznik nr 4A do SWZ. 3. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani. 4. Zamawiający nie żąda od Wykonawców wniesienia zabezpieczenia wadialnego. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania zabezpieczenia należytego wykonania umowy do 2 % wartości umowy wykonawczej w ramach postępowań prowadzonych w celu zawarcia umowy wykonawczej. 5.Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą, w przypadku zaoferowania asortymentu równoważnego, następujących środków dowodowych: 1)Dokumentu wydanego przez podmiot uprawniony do kontroli jakości potwierdzającego wydajność mierzoną zgodnie z normą badania wydajności odpowiednio: normy ISO/IEC 19752:2004 lub nowszej (dla tonerów czarnych), normy ISO/IEC 19798:2007 lub nowszej (dla tonerów kolorowych) lub innych norm równoważnych do wskazanych powyżej norm. Obowiązek wykazania równoważności spoczywa na Wykonawcy. 2)Przez podmiot uprawniony do kontroli jakości rozumie się podmiot zewnętrzny posiadający stosowną akredytację pod katem wymogów ww. norm oraz mający siedzibę w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zaświadczenie podmiotu uprawnionego do kontroli jakości, to zaświadczenie podmiotu zewnętrznego, niezależnego uprawnionego do kontroli jakości oferowanego asortymentu. Zamawiający nie zaakceptuje potwierdzenia równoważności zaoferowanego asortymentu poprzez załączenie od oferty wyników testów wydajności mierzonych zgodnie z ww. normami ISO wystawionych przez producenta asortymentu eksploatacyjnego lub podmiot do tego nie uprawniony. Dokument, o którym mowa musi odnosić się do zaoferowanego równoważnego asortymentu eksploatacyjnego, z dokumentu musi wynikać, że wydajność zmierzona zostanie według ISO/IEC 19752:2004, ISO/IEC 19798:2007. Przyznanie dokumentu Wykonawcy musi zostać poprzedzone badaniem wydajności zgodnie z w/w nomami całego oferowanego równoważnego asortymentu eksploatacyjnego. Złożone dokumenty, oprócz wymogów dot. metodyki badania przewidzianej w normach muszą: być opatrzone datą wystawienia (nie starszą niż dwanaście miesięcy od dnia otwarcia ofert oraz nie późniejszą niż dzień otwarcia ofert), zawierać datę ważności testów, nazwę modeli drukarek, na których przeprowadzono testy wraz z ich numerami seryjnymi, które umożliwiają weryfikację sprzętu u producentów urządzeń. Przedstawiona dokumentacja musi zawierać sformułowania jednoznaczne wskazujące na asortyment, którego dotyczą. 5)Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeżeli potwierdzają, że oferowany asortyment spełnia określone przez Zamawiającego wymagania. 6)Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. 7)Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt 1 lub są one niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający informuje, że pomimo przewidzenia wezwania, nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert.
Dostawa materiałów eksploatacyjnych do sprzętu drukującego marki RICOH
Los-Nr.: 2
1. Przedmiotem zamówienia są dostawy materiałów eksploatacyjnych do sprzętu drukującego marki RICOH. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdz. XIX SWZ oraz załącznik nr 4B do SWZ. 3. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani. 4. Zamawiający nie żąda od Wykonawców wniesienia zabezpieczenia wadialnego. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania zabezpieczenia należytego wykonania umowy do 2 % wartości umowy wykonawczej w ramach postępowań prowadzonych w celu zawarcia umowy wykonawczej. 5.Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą, w przypadku zaoferowania asortymentu równoważnego, następujących środków dowodowych: 1)Dokumentu wydanego przez podmiot uprawniony do kontroli jakości potwierdzającego wydajność mierzoną zgodnie z normą badania wydajności odpowiednio: normy ISO/IEC 19752:2004 lub nowszej (dla tonerów czarnych), normy ISO/IEC 19798:2007 lub nowszej (dla tonerów kolorowych) lub innych norm równoważnych do wskazanych powyżej norm. Obowiązek wykazania równoważności spoczywa na Wykonawcy. 2)Przez podmiot uprawniony do kontroli jakości rozumie się podmiot zewnętrzny posiadający stosowną akredytację pod katem wymogów ww. norm oraz mający siedzibę w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zaświadczenie podmiotu uprawnionego do kontroli jakości, to zaświadczenie podmiotu zewnętrznego, niezależnego uprawnionego do kontroli jakości oferowanego asortymentu. Zamawiający nie zaakceptuje potwierdzenia równoważności zaoferowanego asortymentu poprzez załączenie od oferty wyników testów wydajności mierzonych zgodnie z ww. normami ISO wystawionych przez producenta asortymentu eksploatacyjnego lub podmiot do tego nie uprawniony. Dokument, o którym mowa musi odnosić się do zaoferowanego równoważnego asortymentu eksploatacyjnego, z dokumentu musi wynikać, że wydajność zmierzona zostanie według ISO/IEC 19752:2004, ISO/IEC 19798:2007. Przyznanie dokumentu Wykonawcy musi zostać poprzedzone badaniem wydajności zgodnie z w/w nomami całego oferowanego równoważnego asortymentu eksploatacyjnego. Złożone dokumenty, oprócz wymogów dot. metodyki badania przewidzianej w normach muszą: być opatrzone datą wystawienia (nie starszą niż dwanaście miesięcy od dnia otwarcia ofert oraz nie późniejszą niż dzień otwarcia ofert), zawierać datę ważności testów, nazwę modeli drukarek, na których przeprowadzono testy wraz z ich numerami seryjnymi, które umożliwiają weryfikację sprzętu u producentów urządzeń. Przedstawiona dokumentacja musi zawierać sformułowania jednoznaczne wskazujące na asortyment, którego dotyczą. 5)Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeżeli potwierdzają, że oferowany asortyment spełnia określone przez Zamawiającego wymagania. 6)Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. 7)Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt 1 lub są one niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający informuje, że pomimo przewidzenia wezwania, nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert.
Dostawy materiałów eksploatacyjnych do sprzętu drukującego marki EPSON
Los-Nr.: 3
1. Przedmiotem zamówienia są dostawy materiałów eksploatacyjnych do sprzętu drukującego marki EPSON. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdz. XIX SWZ oraz załącznik nr 4C do SWZ. 3. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani. 4. Zamawiający nie żąda od Wykonawców wniesienia zabezpieczenia wadialnego. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania zabezpieczenia należytego wykonania umowy do 2 % wartości umowy wykonawczej w ramach postępowań prowadzonych w celu zawarcia umowy wykonawczej. 5.Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą, w przypadku zaoferowania asortymentu równoważnego, następujących środków dowodowych: 1)Dokumentu wydanego przez podmiot uprawniony do kontroli jakości potwierdzającego wydajność mierzoną zgodnie z normą badania wydajności odpowiednio: normy ISO/IEC 19752:2004 lub nowszej (dla tonerów czarnych), normy ISO/IEC 19798:2007 lub nowszej (dla tonerów kolorowych) lub innych norm równoważnych do wskazanych powyżej norm. Obowiązek wykazania równoważności spoczywa na Wykonawcy. 2)Przez podmiot uprawniony do kontroli jakości rozumie się podmiot zewnętrzny posiadający stosowną akredytację pod katem wymogów ww. norm oraz mający siedzibę w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zaświadczenie podmiotu uprawnionego do kontroli jakości, to zaświadczenie podmiotu zewnętrznego, niezależnego uprawnionego do kontroli jakości oferowanego asortymentu. Zamawiający nie zaakceptuje potwierdzenia równoważności zaoferowanego asortymentu poprzez załączenie od oferty wyników testów wydajności mierzonych zgodnie z ww. normami ISO wystawionych przez producenta asortymentu eksploatacyjnego lub podmiot do tego nie uprawniony. Dokument, o którym mowa musi odnosić się do zaoferowanego równoważnego asortymentu eksploatacyjnego, z dokumentu musi wynikać, że wydajność zmierzona zostanie według ISO/IEC 19752:2004, ISO/IEC 19798:2007. Przyznanie dokumentu Wykonawcy musi zostać poprzedzone badaniem wydajności zgodnie z w/w nomami całego oferowanego równoważnego asortymentu eksploatacyjnego. Złożone dokumenty, oprócz wymogów dot. metodyki badania przewidzianej w normach muszą: być opatrzone datą wystawienia (nie starszą niż dwanaście miesięcy od dnia otwarcia ofert oraz nie późniejszą niż dzień otwarcia ofert), zawierać datę ważności testów, nazwę modeli drukarek, na których przeprowadzono testy wraz z ich numerami seryjnymi, które umożliwiają weryfikację sprzętu u producentów urządzeń. Przedstawiona dokumentacja musi zawierać sformułowania jednoznaczne wskazujące na asortyment, którego dotyczą. 5)Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeżeli potwierdzają, że oferowany asortyment spełnia określone przez Zamawiającego wymagania. 6)Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. 7)Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt 1 lub są one niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający informuje, że pomimo przewidzenia wezwania, nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert.
Dostawy materiałów eksploatacyjnych do sprzętu drukującego marki CANON
Los-Nr.: 4
1. Przedmiotem zamówienia są dostawy materiałów eksploatacyjnych do sprzętu drukującego marki CANON. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdz. XIX SWZ oraz załącznik nr 4D do SWZ. 3. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani. 4. Zamawiający nie żąda od Wykonawców wniesienia zabezpieczenia wadialnego. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania zabezpieczenia należytego wykonania umowy do 2 % wartości umowy wykonawczej w ramach postępowań prowadzonych w celu zawarcia umowy wykonawczej. 5.Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą, w przypadku zaoferowania asortymentu równoważnego, następujących środków dowodowych: 1)Dokumentu wydanego przez podmiot uprawniony do kontroli jakości potwierdzającego wydajność mierzoną zgodnie z normą badania wydajności odpowiednio: normy ISO/IEC 19752:2004 lub nowszej (dla tonerów czarnych), normy ISO/IEC 19798:2007 lub nowszej (dla tonerów kolorowych) lub innych norm równoważnych do wskazanych powyżej norm. Obowiązek wykazania równoważności spoczywa na Wykonawcy. 2)Przez podmiot uprawniony do kontroli jakości rozumie się podmiot zewnętrzny posiadający stosowną akredytację pod katem wymogów ww. norm oraz mający siedzibę w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zaświadczenie podmiotu uprawnionego do kontroli jakości, to zaświadczenie podmiotu zewnętrznego, niezależnego uprawnionego do kontroli jakości oferowanego asortymentu. Zamawiający nie zaakceptuje potwierdzenia równoważności zaoferowanego asortymentu poprzez załączenie od oferty wyników testów wydajności mierzonych zgodnie z ww. normami ISO wystawionych przez producenta asortymentu eksploatacyjnego lub podmiot do tego nie uprawniony. Dokument, o którym mowa musi odnosić się do zaoferowanego równoważnego asortymentu eksploatacyjnego, z dokumentu musi wynikać, że wydajność zmierzona zostanie według ISO/IEC 19752:2004, ISO/IEC 19798:2007. Przyznanie dokumentu Wykonawcy musi zostać poprzedzone badaniem wydajności zgodnie z w/w nomami całego oferowanego równoważnego asortymentu eksploatacyjnego. Złożone dokumenty, oprócz wymogów dot. metodyki badania przewidzianej w normach muszą: być opatrzone datą wystawienia (nie starszą niż dwanaście miesięcy od dnia otwarcia ofert oraz nie późniejszą niż dzień otwarcia ofert), zawierać datę ważności testów, nazwę modeli drukarek, na których przeprowadzono testy wraz z ich numerami seryjnymi, które umożliwiają weryfikację sprzętu u producentów urządzeń. Przedstawiona dokumentacja musi zawierać sformułowania jednoznaczne wskazujące na asortyment, którego dotyczą. 5)Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeżeli potwierdzają, że oferowany asortyment spełnia określone przez Zamawiającego wymagania. 6)Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. 7)Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt 1 lub są one niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający informuje, że pomimo przewidzenia wezwania, nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert.
Dostawy materiałów eksploatacyjnych do sprzętu drukującego marki TOSHIBA
Los-Nr.: 5
1. Przedmiotem zamówienia są dostawy materiałów eksploatacyjnych do sprzętu drukującego marki TOSHIBA. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdz. XIX SWZ oraz załącznik nr 4E do SWZ. 3. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani. 4. Zamawiający nie żąda od Wykonawców wniesienia zabezpieczenia wadialnego. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania zabezpieczenia należytego wykonania umowy do 2 % wartości umowy wykonawczej w ramach postępowań prowadzonych w celu zawarcia umowy wykonawczej. 5.Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą, w przypadku zaoferowania asortymentu równoważnego, następujących środków dowodowych: 1)Dokumentu wydanego przez podmiot uprawniony do kontroli jakości potwierdzającego wydajność mierzoną zgodnie z normą badania wydajności odpowiednio: normy ISO/IEC 19752:2004 lub nowszej (dla tonerów czarnych), normy ISO/IEC 19798:2007 lub nowszej (dla tonerów kolorowych) lub innych norm równoważnych do wskazanych powyżej norm. Obowiązek wykazania równoważności spoczywa na Wykonawcy. 2)Przez podmiot uprawniony do kontroli jakości rozumie się podmiot zewnętrzny posiadający stosowną akredytację pod katem wymogów ww. norm oraz mający siedzibę w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zaświadczenie podmiotu uprawnionego do kontroli jakości, to zaświadczenie podmiotu zewnętrznego, niezależnego uprawnionego do kontroli jakości oferowanego asortymentu. Zamawiający nie zaakceptuje potwierdzenia równoważności zaoferowanego asortymentu poprzez załączenie od oferty wyników testów wydajności mierzonych zgodnie z ww. normami ISO wystawionych przez producenta asortymentu eksploatacyjnego lub podmiot do tego nie uprawniony. Dokument, o którym mowa musi odnosić się do zaoferowanego równoważnego asortymentu eksploatacyjnego, z dokumentu musi wynikać, że wydajność zmierzona zostanie według ISO/IEC 19752:2004, ISO/IEC 19798:2007. Przyznanie dokumentu Wykonawcy musi zostać poprzedzone badaniem wydajności zgodnie z w/w nomami całego oferowanego równoważnego asortymentu eksploatacyjnego. Złożone dokumenty, oprócz wymogów dot. metodyki badania przewidzianej w normach muszą: być opatrzone datą wystawienia (nie starszą niż dwanaście miesięcy od dnia otwarcia ofert oraz nie późniejszą niż dzień otwarcia ofert), zawierać datę ważności testów, nazwę modeli drukarek, na których przeprowadzono testy wraz z ich numerami seryjnymi, które umożliwiają weryfikację sprzętu u producentów urządzeń. Przedstawiona dokumentacja musi zawierać sformułowania jednoznaczne wskazujące na asortyment, którego dotyczą. 5)Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeżeli potwierdzają, że oferowany asortyment spełnia określone przez Zamawiającego wymagania. 6)Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. 7)Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt 1 lub są one niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający informuje, że pomimo przewidzenia wezwania, nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert.