2. Podstawą wejścia w życie opcji będzie jednostronne oświadczenie woli Zamawiającego. Opcjonalny
zakres będzie realizowany wyłącznie po uprzednim otrzymaniu przez Wykonawcę w trakcie realizacji Umowy
odrębnego pisemnego powiadomienia o decyzji skorzystania z prawa opcji.
5. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający
z opcji nie skorzysta. Wykonawca nie jest zobowiązany do realizacji zakresu opcjonalnego w zakresie, w jakim
zastrzeżone prawo opcji nie zostało uruchomione przez Zamawiającego, jak również Wykonawca nie może
domagać się jego realizacji.