Lieferungen - 536300-2019
Rumänien-Cluj-Napoca: Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)
2019/S 218-536300
Auftragsbekanntmachung – Sektoren
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Echipamente de urmărire a flotei de vehicule rutiere și servicii conexe acestora
Referenznummer der Bekanntmachung: 14476722/2019/1/DSC/DMF
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Scopul achizitiei este asigurarea urmaririi flotei auto cu ajutorul echipamentelor de urmarire, a unei aplicatii aferente si a serviciilor asociate acestora. Se vor oferta modulele GPS, modulele GSM si antenele aferente, intefata CAN, dispozitivele de identificare conducator auto (cu 2 carduri), servicii de mentenanta, carduri SIM cu abonament transmitere date si mentenanta, o aplicatie cu licenta pentru fiecare S.D.E.E. (filiala), o interfatare cu SAP si suport tehnic si mentenanta.
Nota: numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20.
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare in a 12-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor cf. O.U.G. 107/2017.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 611 064.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
71700000 Kontroll- und Überwachungsleistungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitate minima estimata a.c.: modul GPS, modul GSM si antene aferente: 1 209 buc.; interfata CAN: 1 209; dispozitiv identificare conducator auto: 1 209; mentenanta echipamente post garantie: 518 interventii; card SIM cu abonament transmitere date si mentenanta: 9 672 (1 209 x 8), o aplicatie cu licenta pentru o filiala: 1 licenta; 1 interfatare SAP: 1; suport tehnic si mentenanta: 96 luni/licenta. Cantitate maxima estimata a.c.: modul GPS, modul GSM si antene aferente: 1 599 buc.; interfata CAN: 1 599; dispozitiv identificare conducator auto: 1 599; mentenanta echipamente post garantie: 680 interventii; card SIM cu abonament transmitere date si mentenanta: 1 2792 (1 599 x 8), o aplicatie cu licenta pentru fiecare filiala: 3 licente; interfatare SAP: 3; suport tehnic si mentenanta: 288 luni/licenta . Cantitate minima estimata c.s.: modul GPS, modul GSM si antene aferente: 1 buc.; interfata CAN: 1; dispozitiv identificare conducator auto:1; mentenanta echipamente post garantie: 1 interventie; card SIM cu abonament transmitere date si mentenanta: 1, o aplicatie cu licenta pentru fiecare filiala: 1 licenta; 1 interfatare SAP: 1; suport tehnic si mentenanta: 12 luni/licenta. Cantitate maxima estimata c.s.: modul GPS, modul GSM si antene aferente: 167 buc.; interfata CAN: 167; dispozitiv identificare conducator auto: 167; mentenanta echipamente post garantie: 14, interventie; card SIM cu abonament transmitere date si mentenanta: 167, 1 aplicatie cu licenta pentru fiecare filiala: 2 licente; 1 interfatare SAP: 2; suport tehnic si mentenanta: 24 luni/licenta. Se estimeaza ca va fi incheiat cel mult 1 contract subsecvent/an. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este estimata la 150 431,50 EUR. Valoare minima estimata acord-cadru: 378 279 EUR, valoarea maxima estimata a acordului-cadru: 611 064 EUR. Acordul-cadru se va incheia cu 1 singur operator economic, contractele subsecvente urmand sa fie incheiate la nivelul fiecarei societati S.D.E.E.