Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Verordnung (EU, Euratom) Nr. 2018/1046
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Planung, Durchführung und IT-Lösungsprozesse des Gerichtshofs
Referenznummer der Bekanntmachung: COJ-PROC-18/025
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Gegenstand dieser Ausschreibung ist die Erbringung der folgenden Dienstleistungen:
— Analyse und Planung von IT-Lösungen (neue oder Weiterentwicklung der bestehenden);
— detaillierte technische Spezifikation von IT-Lösungen (neuen oder Weiterentwicklung der bestehenden) auf der Basis einer Konzeptstudie;
— Umsetzung von IT-Lösungen (neuen oder Weiterentwicklung der bestehenden) (auf der Basis einer Konzeptstudie und der detaillierten technischen Spezifikationen);
— Berichtigung der Funktionsfehler der IT-Lösungen und Support Niveau 3;
— Akkreditierung der IT-Lösungen (neuen oder Weiterentwicklung der bestehenden);
— Verwaltung des Entwicklungsrahmens;
— Support Niveau 1 und 2 für die Nutzer (IT-Helpdesk, mobil, per Telefon);
— Nutzung der Infrastrukturen des Gerichtshofs (einschließlich der Netzwerke und Multimedia);
— Telefonzentrale.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Umsetzung von IT-Lösungen
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72212000 Programmierung von Anwendersoftware
72246000 Systemberatung
72267000 Software-Wartung und -Reparatur
72227000 Beratung im Bereich Software-Integration
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
— technischen Spezifikation von IT-Lösungen,
— Umsetzung von IT-Lösungen,
— Berichtigung der Funktionsfehler der IT-Lösungen und des Support Niveau 3,
— Verwaltung des Entwicklungsrahmens,
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Asetus (EU, Euratom) N:o 2018/1046
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Euroopan unionin tuomioistuimen tietoteknisten ratkaisujen suunnittelu ja toteutus sekä niiden toiminnasta huolehtiminen
Viitenumero: COJ-PROC-18/025
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankintamenettelyn kohteena on seuraavien palvelujen toimittaminen:
— tietoteknisten ratkaisujen analysointi ja suunnittelu (uudet ratkaisut tai olemassa olevien ratkaisujen kehittäminen),
— tietoteknisiä ratkaisuja koskevat yksityiskohtaiset tekniset eritelmät (uudet ratkaisut tai olemassa olevien ratkaisujen kehittäminen) suunnitteluasiakirjojen perusteella,
— tietoteknisten ratkaisujen toteuttaminen (uudet ratkaisut tai olemassa olevien ratkaisujen kehittäminen) (suunnitteluasiakirjojen ja yksityiskohtaisten teknisten eritelmien perusteella),
— tietoteknisten ratkaisujen toiminnan virheiden korjaaminen ja tason 3 tuki,
— tietoteknisten ratkaisujen virallinen hyväksyntä (uudet ratkaisut tai olemassa olevien ratkaisujen kehittäminen),
— kehityspuitteiden hallinnointi,
— tason 1 ja 2 käyttäjätuki (atk-, mobiili- ja puhelimitse hoidettu helpdesk-palvelu),
— tuomioistuimen infrastruktuurien käyttö (mukaan luettuina verkot ja multimediainfrastruktuuri),
— puhelinkeskuspalvelut.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
Tietoteknisten ratkaisujen toteuttaminen
Osa nro: 2
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)72212000 Sovellusohjelmiston ohjelmointipalvelut
72246000 Järjestelmiä koskevat konsulttipalvelut
72267000 Ohjelmistojen ylläpito- ja korjauspalvelut
72227000 Ohjelmiston integrointia koskevat konsulttipalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
— tietoteknisen ratkaisun teknisten eritelmien laatiminen,
— tietoteknisten ratkaisujen toteuttaminen,
— tietoteknisten virheiden korjaaminen ja tason 3 tuki,
— kehityspuitteiden hallinnointi.
Skelbimas apie sutarties skyrimą
Pirkimo procedūros rezultatai
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Teisingumo Teismo IT sprendimų projektavimas, įgyvendinimas ir diegimas
Nuorodos numeris: COJ-PROC-18/025
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas72000000 IT paslaugos: konsultavimas, programinės įrangos kūrimas, internetas ir aptarnavimo paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Šios sutarties tikslas yra teikti šias paslaugas:
— IT sprendimų analizė ir projektavimas (naujų ar esamų tobulinimas);
— išsami IT sprendimų techninė specifikacija (naujų ar esamų tobulinimas), remiantis projektavimo dokumentų rinkiniu;
— IT sprendimų įgyvendinimas (naujų ar esamų tobulinimas) (remiantis projektavimo dokumentų rinkiniu ir išsamiomis techninėmis specifikacijomis);
— IT sprendimų eksploatacinių klaidų taisymas ir paramos 3 lygis;
— IT sprendimų (naujų ar esamų patobulintų) patvirtinimas;
— plėtros sistemos valdymas;
— 1 ir 2 lygio pagalba vartotojams (IT, mobilaus ryšio, telekomunikacijos pagalba);
— Teismo infrastruktūros (įskaitant tinklus ir multimedijos priemones) eksploatacija;
— telefoninės komutacijos.
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: taip
II.2)Aprašymas
II.2.1)Pavadinimas:
IT sprendimų įgyvendinimas
Pirkimo dalies Nr.: 2
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)72212000 Programavimo paslaugos, susijusios su taikomąja programine įranga
72246000 Sistemų konsultacinės paslaugos
72267000 Programinės įrangos priežiūros ir tvarkymo paslaugos
72227000 Programinės įrangos integravimo konsultacinės paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
— IT sprendimų techninės specifikacijos,
— IT sprendimų įgyvendinimas,
— IT sprendimų klaidų taisymas ir paramos 3 lygis,
— plėtros sistemos valdymas.
Avviż dwar l-għoti ta’ kuntratt
Ir-riżultati tal-proċedura tal-akkwist
Il-bażi ġuridika:
Regolament (UE, Euratom) Nru 2018/1046
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Disinn, twettiq u operazzjonijiet tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter tal-Qorti tal-Ġustizzja
Numru ta' referenza: COJ-PROC-18/025
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV72000000 Servizzi ta' IT: konsulenza, żvilupp ta' softwer, Internet u appoġġ
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-għan ta' dan il-kuntratt hu l-provvista tas-servizzi li ġejjin:
— l-analiżi u d-disinn ta' soluzzjonijiet tal-kompjuter (ġodda jew evoluzzjoni ta' dawk eżistenti);
— l-ispeċifikazzjoni teknika ddettaljata ta' soluzzjonijiet tal-kompjuter (ġodda jew evoluzzjoni ta' dawk eżistenti) fuq il-bażi ta' dokumentazzjoni tad-disinn;
— it-twettiq ta' soluzzjonijiet tal-kompjuter (ġodda jew evoluzzjoni ta' dawk eżistenti) (fuq il-bażi ta' dokumentazzjoni tad-disinn u ta' speċifikazzjonijiet tekniċi ddettaljati);
— it-tiswija tal-iżbalji fil-funzjonament tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter u appoġġ tal-livell 3;
— l-approvazzjoni tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter (ġodda jew evoluzzjoni ta' dawk eżistenti);
— l-immaniġġjar tal-qafas ta' żvilupp;
— l-appoġġ tal-livell 1 u 2 lill-utenti (Helpdesk fuq il-kompjuter, fuq il-mowbajl, fuq it-telefon);
— l-isfruttar tal-infrastrutturi tal-Qorti (inklużi n-netwerks u l-multimidja);
— l-iswiċċbord.
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: iva
II.2)Deskrizzjoni
II.2.1)Titlu:
Twettiq ta' soluzzjonijiet tal-kompjuter
Nru tal-lott: 2
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK72212000 Servizzi ta' programmizzar u ta' l-applikazzjoni tas-software
72246000 Servizzi ta' sistema ta' konsulenza
72267000 Servizzi ta' tiswija u manutenzjoni ta' softwer
72227000 Servizzi ta' konsulenza dwar l-integrazzjoni tas-software
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
— speċifikazzjoni teknika ta' soluzzjonijiet tal-kompjuter,
— twettiq ta' soluzzjonijiet tal-kompjuter,
— tiswija tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter u appoġġ tal-livell 3,
— l-immaniġġjar tal-qafas ta' żvilupp.