Lieferungen - 537537-2022
Rumänien-Constanța: Medizinische Geräte
2022/S 190-537537
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
FURNIZARE ECHIPAMENT MEDICAL (inclusiv transport, instalare, punere în funcțiune și testare) pentru implementarea proiectului “Furnizarea serviciilor de sănătate din programele de prevenție, depistare precoce, diagnostic și tratament precoce al leziunilor precanceroase colorectale în regiunea Sud-Est” in baza contractului de finantare POCU/756/4/9/136941.
Referenznummer der Bekanntmachung: 4301103_2022_PAAPD1372462
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33100000 Medizinische Geräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectul achizitiei il constituie furnizarea (inclusiv transport, instalare, punere în funcțiune și testare) urmatoarelor echipamente:
Sistem de videoendoscopie high-definition cu cromoendoscopie virtuala si accesorii compatibile , Videocolonoscop high-definition, Videocolonoscop high-definition cu retroversie, Aspirator de endoscopie cu accesorii, Pompa de apa pentru spalare cu jet, Masina automata de spalat si dezinfectat endoscoape, Electrocauter cu unitate de plasma argon, troliu si accesorii compatibile pentru implementarea proiectului “Furnizarea serviciilor de sănătate din programele de prevenție, depistare precoce, diagnostic și tratament precoce al leziunilor precanceroase colorectale în regiunea Sud-Est” in baza contractului de finantare POCU/756/4/9/136941.
In aplicarea dispozitiilor art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, coroborat cu art. 103 alin. (2) din HG 395/2016, autoritatea contractanta stabileste urmatoarele termene cu privire la solicitarile de clarificari: a) termenul limita de primire a solicitarilor de clarificari: 14 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor b) termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si concret la toate solicitarile de clarificari va raspunde la solicitarile de clarificari cu 11 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 1 146 000.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
- Sistem de videoendoscopie high-definition cu cromoendoscopie virtuala si accesorii compatibile = 1 buc
- Videocolonoscop high-definition = 2 buc
- Videocolonoscop high-definition cu retroversie = 1 buc
- Aspirator de endoscopie cu accesorii = 3 buc
- Pompa de apa pentru spalare cu jet = 3 buc
- Masina automata de spalat si dezinfectat endoscoape = 1 buc
- Electrocauter cu unitate de plasma argon, troliu si accesorii compatibile = 1 buc
Se accepta oferta pentru intreaga cantitate din caietul de sarcini