Lieferungen - 540235-2022
Rumänien-Baia Mare: Ungekochte Teigwaren
2022/S 191-540235
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord cadru de furnizare - „Paste fainoase si alte produse alimentare”
Referenznummer der Bekanntmachung: 15331312/2022/18
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
15851100 Ungekochte Teigwaren
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectul achizitiei îl constituie achizitia de PASTE FAINOASE SI ALTE PRODUSE ALIMENTARE
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 255.185 lei
Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent este de 127.592,5 lei
Valoare estimata totala a acordului cadru: intre 255.185 lei si 510.371 lei.
Cantitatile maxime si minime aferente acordului cadru sunt conform caietului de sarcini.
Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente ale acordului cadru sunt conform caietului de sarcini.
Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Cantitatile prevazuta in caietul de sarcini, sunt orientative si nu se constituie in obligatie contractuala. Aceaste cantitati au fost estimate la nivelul consumului mediu din anii anteriori. Contractele subsecvente se vor atribui semestrial, in functie de necesitatile autoritatii contractante.
Atentie: Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din Fisa de Date, respectiv 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 510 371.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
15400000 Tierische oder pflanzliche Öle und Fette
15613310 Zubereitete Frühstückszerealien
15800000 Diverse Nahrungsmittel
15898000 Hefe
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitatile maxime si minime / acord cadru sunt conform anexei din caietul de sarcini.
Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente a acordului cadru sunt conform anexei din caietul de sarcini.
Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: Cantitatile prevazuta in caietul de sarcini, sunt orientative si nu se constituie in obligatie contractuala. Aceaste cantitati au fost estimate la nivelul consumului mediu din anii anteriori. Contractele subsecvente se vor atribui semestial, in functie de necesitatile autoritatii contractante.