Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
DigiFinland - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Sovellus- ja ohjelmistokehityspalvelut - Sähköisen arkistoinnin RPA-kehitys
Referenznummer der Bekanntmachung: D/68/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankintayksikkö pyysi tarjousta ohjelmistorobotiikan (RPA) Robot as a Service -alustasta sekä asiantuntijaresursseista Sähköisen arkistoinnin RPA-kehitykseen.
Robot as a Service (RaaS)-alusta tulee toimimaan Sähköisen arkistoinnin asiakasprojektien alustana, joka mahdollistaa asiakkaiden järjestelmiin liittyvän RPA- kehityksen, tuotantoajot, sekä orkestroinnin.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne ohjelmistorobotiikan (RPA) Robot as a Service -alustasta sekä asiantuntijaresursseista Sähköisen arkistoinnin RPA-kehitykseen.
Hankinnan kohteena olevat nimetyt asiantuntijaroolit ovat: Scrum master, tekninen arkkitehti, sekä senior RPA-kehittäjä. Tämän lisäksi tunnistetaan asiantuntijatarpeita myös seuraaviin rooleihin: RPA-kehittäjä, RPA-analyst, RaaS-asiantuntija, integraatioasiantuntija, tietoarkkitehti, ratkaisuarkkitehti.
Tavoitteena on, että Sähköisen arkistoinnin kehitystiimi aloittaa työskentelyn syyskuussa 2022. Työ käynnistyy Robot as a Service -alustan käyttöönottoprojektilla, jonka jälkeen kehitystiimi aloittaa asiakasprojekteja tukevan valmistelun, sekä yleiskäyttöisten komponenttien kirjaston muodostamisen.
Kilpailutus koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana. Sopimuskausi on 23.9.2022 - 23.9.2030.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: D/68/2022
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: