Lieferungen - 546660-2022
Rumänien-București: Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung
2022/S 194-546660
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Medicamente HIV 3
Referenznummer der Bekanntmachung: 9524980/2022/AP-1-91
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33651400 Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achiziție medicamente conform Secțiunea II.2 Lista de loturi din prezentul anunț și Caiet de sarcini - Anexa 1 Cantități-Valori Medicamente HIV 3.
Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informaticilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 83 496 420.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 2
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 2
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Ofertele se pot depune pe unul sau mai multe loturi
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Bictegravirum + Emtricitabinum + Tenofovirum 50mg/200mg/25mg
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini - Anexa 1 Cantități-Valori Medicamente HIV 3.
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este conform Caiet de sarcini - Anexa 1 Cantități-Valori Medicamente HIV 3.
Dolutegravirum + Lamivudinum 50mg/300mg
Los-Nr.: 2
Bunuri - 546660-2022
România-București: Antivirale pentru uz sistemic
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Număr de referinţă: 9524980/2022/AP-1-91
II.1.2)Cod CPV principal
33651400 Antivirale pentru uz sistemic
II.1.4)Descriere succintă:
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 83 496 420.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 2
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 2
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Lot nr.: 2