Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: KS-EKO.2020.496
II.1.2)CPV-Code Hauptteil34110000 Personenkraftwagen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Personbilar med fordon som är hybrider HEV med elmotor eller endast bränsledrivna med företrädesvis diesel eller HVO.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 5 000 000.00 SEK
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34110000 Personenkraftwagen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Fordon som efterfrågas är hybrider HEV med elmotor eller endast bränsledrivna med företrädesvis diesel, HVO-bränsle, etanol eller bensin.