Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Geologian tutkimuskeskus - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Asiantuntijapalvelut IT:n ja digitalisaation hallinnointiin ja kehittämiseen
Referenznummer der Bekanntmachung: 405/02.03.01/2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Geologian tutkimuskeskus pyysi tarjouksia asiantuntijapalveluista IT:n ja digitalisaation hallinnointiin ja kehittämiseen.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö pyysi tarjouksia asiantuntijapalveluista IT:n ja digitalisaation hallinnointiin ja kehittämiseen.
Kilpailutuksella GTK etsi kumppania tukemaan tietohallinnon/digitalisaation toimintamallin kehittämisessä, jalkauttamisessa ja toteuttamisessa, sekä tietojärjestelmäkokonaisuuden kehittämisessä.
Palvelu koostuu tuntiperusteisesti ostettavasta asiantuntijapalvelusta, sekä mahdollisesti prosessien ja toimintamallien ylläpidosta. Sopimuskauden keskeisenä tavoitteena on suunnitella, mallintaa ja luoda prosessit, jotka mahdollistavat GTK:n digitaalisten valmiuksien kehittämisen. Toimeksiannot vaihtelevat kooltaan ja kestoltaan.
Toimeksiantojen toteuttaminen vaatii kokemusta IT-toiminnan liiketoimintalähtöisestä kehittämisestä, modernista kehittämistyöstä, sekä moderneista työmenetelmistä.
Sopimuksella hankitaan asiantuntijapalvelua seuraaviin osa-alueisiin:
1. Arkkitehtuurityö
2. Projektipäällikkötyö (ketterä sekä perinteinen)
3. Prosessien ja toimintamallien kehittäminen
4. Kehittämistyö
5. Ylläpito: Prosessien ylläpito, koordinaatio sekä integraattorityö (ITSM)
Kilpailutus koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: 405/02.03.01/2021
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: