Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Articole de echipament din componența uniformei de serviciu – acord-cadru 48 de luni
Referenznummer der Bekanntmachung: 5
II.1.2)CPV-Code Hauptteil35811300 Militäruniformen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractanta organizatoare, Baza de Aprovizionare, Gospodarire si Reparatii, în calitate de unitate de achiziții centralizata, va încheia acorduri-cadru pentru fiecare lot pentru o perioada de 48 de luni, cu un singur operator economic, iar atribuirea contractelor subsecvente se va face/derula de catre unitatile penitenciare beneficiare din cadrul Administratiei Nationale a Penitenciarelor, conform anexei atasate caietului de sarcini.
Contractele subsecvente pot fi încheiate simultan cu operatorii economici semnatari ai acordului-cadru pentru bunurile: articole de echipament din compunerea uniformei de serviciu, (loturile) câștigate la acordul-cadru, in funcție de necesități.
Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: cu 10 zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data-limita de depunere a ofertelor este de 20 de zile.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Scurtă cu guler și mesadă detașabilă – cu sigla ANP și ecuson nominal
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)35811300 Militäruniformen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Scurta cu guler si mesada detasabila – cu sigla ANP si ecuson nominal.
Cantitate min. si max. la nivel de acord-cadru – conform anexei la caietul de sarcini – „C nota de calcul”.
Cantitate min. si max. la nivel de contract subsecvent – conform anexei la caietul de sarcini – „C nota de calcul”.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent – 478 580,19 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
Caciula din blana naturala – cu emblema.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent – 64 954,79 RON.
Costum de culoare bleumarin
Los-Nr.: 2
Sapca – cu emblema.
Bluza cu sigla ANP – costum.
Pantalon – costum.
Pantalon vara.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent – 1 142 215,88 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
Costum termic alcatuit din bluza si pantalon.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent – 158 557,50 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
Tricou cu maneca scurta – cu sigla ANP si cu ecuson nominal.
Tricou cu maneca lunga – cu sigla ANP si cu ecuson nominal.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent – 725 841,00 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
Centura multifunctionala.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent – 132 131,25 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
Pantofi iarna.
Pantofi vara.
Bocanci.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent – 473 910,75 RON.
Suport pentru epolet cu însemne de grad pentru umăr
Los-Nr.: 9
Suport pentru epolet cu insemne de grad pentru umar.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent – 368 205,75 RON.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
Ciorapi bleumarin.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent – 48 448,13 RON.