II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizare ECHIPAMENTE MEDICALE
Referenznummer der Bekanntmachung: 2022428357009
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33100000 Medizinische Geräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Scopul contractului este dat de necesitatea dotarii SPITALULUI UNIVERSITAR DE URGENTA BUCURESTI cu aparatura si echipamente medicale.
Valoarea estimata pe fiecare lot in parte:
Valoarea estimata Lot 1 – Ecograf cu 5 sonde = 2.180.000,00 lei
Valoarea estimata Lot 2 - Ecograf pentru Chirurgie Toracica = 799.729,20 lei
Valoarea estimata Lot 3 - Computer Tomograf de 128 slice = 3.850.000,00 lei
Valoarea estimata Lot 4 - Echipamente Urologie = 483.585,00 lei
Valoarea estimata Lot 5 - Ecograf cu aplicatii de Urologie = 676.314,20 lei
Valoarea estimata Lot 6 - Linie completa de endoscopie = 458.900,00 lei
Valoarea estimata Lot 7 - Aparat de echografie stationar = 470.000,00 lei
Valoarea estimata Lot 8 - Aparat de radiologie digital = 1.485.000,00 lei
Atentie: Operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia
de atribuire cu minim 20 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98 / 2016,
modificata prin OUG 107 / 2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis cu 10 zile ( in a 11- a zi), inainte de termenul
stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 10 403 528.40 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 8
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 8
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Ofertele pot fi depuse pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Aparat de radiologie digital
Los-Nr.: 8
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33111000 Röntgengeräte
50420000 Reparatur und Wartung von medizinischen und chirurgischen Einrichtungen
51411000 Installation von bildgebenden Geräten
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Aparat de radiologie digital - conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33125000 Ausrüstung für urologische Untersuchungen
51420000 Installation von chirurgischen Einrichtungen
Echipamente Urologie - conform caiet de sarcini
Aparat de ecografie stationar
Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33112200 Ultraschallanlage
50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
Aparat de echografie stationar - conform caiet de sarcini
Ecograf pentru Chirurgie Toracica
Los-Nr.: 2
Ecograf pentru Chirurgie Toracica - conform caiet de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
Ecograf cu 5 sonde - conform caiet de sarcini
Computer Tomograf de 128 slice
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33115000 Ausrüstung für Tomografie
Computer Tomograf de 128 slice - conform caiet de sarcini
Ecograf cu aplicatii de Urologie
Los-Nr.: 5
Ecograf cu aplicatii de Urologie - conform caiet de sarcini
Linie completa de endoscopie
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie
Linie completa de endoscopie - conform caiet de sarcini