Lieferungen - 594357-2022
Rumänien-Cluj-Napoca: Laborreagenzien
2022/S 209-594357
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord cadru - Reactivi de laborator
Referenznummer der Bekanntmachung: 294
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33696500 Laborreagenzien
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru - Reactivi de laborator conform documentatiei si caietului de sarcini. Solicitări de clarificări se depun înainte cu 18 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, pentru ca ofertanții să aibă la dispoziție 10 zile înainte de termenul limită pentru pregătirea documentației.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 22 091 160.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Acord cadru - Reactivi de laborator conform documentatiei si caietului de sarcini, respectiv 1 lot - Reactivi de laborator pentru efectuarea testelor de chimie si imunologie printr-o metoda automata si integrata, compatibili cu sistemul integrat aflat in dotarea Laboratorului: p612p417, Cobas c503; Cobas c503 e801, sau ECHIVALENT cu 97 componente conform documentatiei.