Lieferungen - 594650-2022
Rumänien-Drăgășani: Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
2022/S 209-594650
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
ACORD CADRU - FURNIZARE DE PRODUSE AGROALIMENTARE NECESARE HRANIRII EFECTIVELOR DE ELEVI
Referenznummer der Bekanntmachung: 13341905_2022PAAD
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acordul cadru se va încheia cu un singur operator economic care va depune ofertă admisibilă și se va clasa pe primul loc după evaluarea ofertelor.Acordul cadru se va încheia pe o perioadă de 6 luni, conform prevederilor art. 114, art. 115 alin.2 lit. a), art.117 din Legea 98/2016 privin achizițiilor publice cu modificările și completărilor ulterioare. Deoarece criteriul de atribuire utilizat este "prețul cel mai scăzut", clasamentul ofertelor se stabilește prin ordonarea crescătoare a prețurilor respective, oferta câștigătoare fiind cea de pe primul loc, respectiv cea cu prețul cel mai scăzut.
Daca pe primul loc in clasamentul preturilor sunt ofertanti cu preturi egale, pentru departajare, se vor solicita, prin aplicatia SEAP, noi oferte financiare care pot fi egale sau diminuate fata de cele initiale. Of. respectivi vor incarca in SEAP documentele care contin noile propuneri financiare, iar oferta câștigătoare va fi cea de pe primul loc, respectiv cea cu prețul cel mai scăzut.
Ulterior încheierii acordului cadru de către autoritatea contractantă se vor încheia contracte subsecvente în funcție necesitățile concrete ale acesteia.
Estimarea cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord –cadru se regăsesc în Caietul de sarcini.
Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul celui mai mare contract subsecvent se regăsește în documentul denumit " Cantitate/valoare minimă și maximă estimată pentru încheierea celui mai mare contract subsecvent".
Perioadele și cantitățile estimate a fi achiziționate pe durata acordului cadru se regăsesc în secțiunea Caietul de sarcini la pct.3.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor - 18.
Autoritatea contractantă va răspune în mod clar și complet la solicitările de clarificări sau informații suplimentare cu 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 2 084 699.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 103
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 103
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Se pot depune oferte pentru unul, mai multe sau toate loturile.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Ingrediente - praf de copt
Los-Nr.: 65
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
15872200 Gewürze
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Ingrediente - praf de copt - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul celui mai mare contract subsecvent se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea celui mai mare contract subsecvent". Perioadele și cantitățile estimate a fi achiziționate pe durata acordului cadru se regăsesc în Caietul de sarcini.
Mărar
Los-Nr.: 100
03221300 Blattgemüse
Mărar - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Carne de pasăre (aripi de pasăre)
Los-Nr.: 25
15112130 Hühner
Carne de pasăre (aripi de pasăre) - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Pastă de tomate
Los-Nr.: 73
15331420 Tomatenkonserven/Paradeiserkonserven
Pastă de tomate - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Ceapă verde
Los-Nr.: 96
03221113 Zwiebeln
Ceapă verde - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Scorțișoară
Los-Nr.: 62
Scorțișoară - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Mere proaspete
Los-Nr.: 92
03222321 Äpfel
Mere proaspete - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Carne de pasăre (piept pasăre dezosat fără piele)
Los-Nr.: 26
Carne de pasăre (piept pasăre dezosat fără piele) - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Cârnați tip oltenești sau echivalent
Los-Nr.: 7
15131130 Würste
Cârnați tip oltenești sau echivalent- conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Păstârnac rădăcină
Los-Nr.: 86
03221110 Wurzelgemüse
Păstârnac rădăcină - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Boia de ardei
Los-Nr.: 58
Boia de ardei - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Brânză telemea
Los-Nr.: 40
15540000 Käse
Brânză telemea - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Biscuiți
Los-Nr.: 21
15821200 Süßes Gebäck
Biscuiți - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Vin
Los-Nr.: 72
15930000 Weine
Vin - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Fasole uscată boabe
Los-Nr.: 68
03221211 Saubohnen
Fasole uscată boabe - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Salată verde
Los-Nr.: 97
03221310 Kopfsalat
Salată verde - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Piper
Los-Nr.: 64
15872100 Pfeffer
Piper - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Pește proaspăt decapitat și eviscerat
Los-Nr.: 31
15220000 Tiefgekühlter Fisch, Fischfilets und andere Fischteile
Pește proaspăt decapitat și eviscerat - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Iaurt
Los-Nr.: 37
15551300 Joghurt
Iaurt - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Sare comestibilă - de masă
Los-Nr.: 34
14410000 Steinsalz
Sare comestibilă - de masă - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Ulei rafinat de floarea soarelui
Los-Nr.: 46
15411100 Pflanzenöle
Ulei rafinat de floarea soarelui - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Lapte de vacă
Los-Nr.: 35
15511100 Pasteurisierte Milch
Lapte de vacă - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
Conserve din legume în apă - zarzavat pentru ciorbe
Los-Nr.: 76
15331480 Vorläufig haltbar gemachtes Gemüse
Conserve din legume în apă - zarzavat pentru ciorbe - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Zahăr vanilat
Los-Nr.: 23
15831000 Zucker
Zahăr vanilat - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Leuștean
Los-Nr.: 102
Leuștean - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Portocale
Los-Nr.: 89
03222220 Orangen
Portocale - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Esențe alimentare
Los-Nr.: 66
Esențe alimentare - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Sare comestibilă - de bucătărie
Los-Nr.: 33
Sare comestibilă - de bucătărie - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Salam de porc
Los-Nr.: 4
15131120 Wurstwaren
Salam de porc - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
Foi de dafin
Los-Nr.: 63
15872300 Kräuter
Foi de dafin - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Clementine
Los-Nr.: 88
03222200 Zitrusfrüchte
Clementine - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Țelină rădăcină
Los-Nr.: 87
Țelină rădăcină - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve carne de porc în suc propriu
Los-Nr.: 13
15131000 Fleischkonserven und -zubereitungen
Conserve carne de porc în suc propriu - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Cârnați tip cabanos sau echivalent
Los-Nr.: 5
Cârnați tip cabanos sau echivalent - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve din legume în apă - mazăre boabe
Los-Nr.: 74
Conserve din legume în apă - mazăre boabe - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Apă minerală plată
Los-Nr.: 70
15981100 Stilles Mineralwasser
Apă minerală plată - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Roșii proaspete
Los-Nr.: 99
03221240 Tomaten/Paradeiser
Roșii proaspete - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Specialități din carne - ceafă de porc
Los-Nr.: 17
15131200 Getrocknetes, eingesalzenes, geräuchertes oder gewürztes Fleisch
Specialități din carne - ceafă de porc - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Zahăr
Los-Nr.: 22
Zahăr - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Murături - castraveți
Los-Nr.: 79
15331500 In Essig konserviertes Gemüse
Murături - castraveți - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve de vită în suc propriu
Los-Nr.: 14
Conserve de vită în suc propriu - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Ardei gras proaspăt
Los-Nr.: 98
03221230 Paprika
Ardei gras proaspăt - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Smântână
Los-Nr.: 36
15512000 Rahm
Smântână - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
Borș
Los-Nr.: 59
15871270 Gewürzmischungen
Borș - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve pateu ficat a 100 gr.
Los-Nr.: 11
15131310 Pastete
Conserve pateu ficat a 100 gr. - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Unt porționat pachete a 20 g.
Los-Nr.: 38
15530000 Butter
Unt porționat pachete a 20 g. - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Usturoi
Los-Nr.: 84
03221120 Knollengemüse
Usturoi - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve din legume în bulion tomate
Los-Nr.: 77
Conserve din legume în bulion tomate - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
Cacao pudra
Los-Nr.: 51
15841000 Kakao
Cacao pudra - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Carne de porc (cotlet fără os)
Los-Nr.: 30
15113000 Schweinefleisch
Carne de porc (cotlet fără os) - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Brânză proaspătă de vacă
Los-Nr.: 41
Brânză proaspătă de vacă - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Condimente pentru cârnați
Los-Nr.: 60
Condimente pentru cârnați - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Pâine feliată
Los-Nr.: 1
15811100 Brot
Pâine feliată- conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
Stafide
Los-Nr.: 49
03222115 Rosinen
Stafide - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Cafea naturală
Los-Nr.: 52
15861000 Kaffee
Cafea naturală - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Carne de porc (carne de lucru)
Los-Nr.: 28
Carne de porc (carne de lucru) - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Cireșe
Los-Nr.: 93
03222333 Kirschen
Cireșe - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Ouă de găină
Los-Nr.: 67
03142500 Eier
Ouă de găină - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Cartofi proaspeți curățați( întregi, pai, cuburi, rondele)
Los-Nr.: 82
03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
Cartofi proaspeți curățați( întregi, pai, cuburi, rondele) - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Paste făinoase
Los-Nr.: 24
15850000 Teigwaren
Paste făinoase - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Castraveti proaspeți
Los-Nr.: 95
03221270 Gurken
Castraveti proaspeți - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Cașcaval
Los-Nr.: 43
Cașcaval - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Făină de grâu albă
Los-Nr.: 18
15612100 Weizenmehl
Făină de grâu albă - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Griș
Los-Nr.: 19
15625000 Grieß
Griș - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Suc natural de fructe (pasteurizate)
Los-Nr.: 71
15320000 Frucht- und Gemüsesäfte
Suc natural de fructe (pasteurizate) - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Crenvurști
Los-Nr.: 8
Crenvurști - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve pateu ficat 200 gr.
Los-Nr.: 12
Conserve pateu ficat 200 gr. - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Carne de porc (ceafă fără os)
Los-Nr.: 29
Carne de porc (ceafă fără os)- conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Mandarine
Los-Nr.: 90
Mandarine - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Miere de albine în ambalaje de 20 g.
Los-Nr.: 48
03142100 Naturhonig
Miere de albine în ambalaje de 20 g. - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Ciocolată
Los-Nr.: 53
15842100 Schokolade
Ciocolată - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Cereale integrale simple
Los-Nr.: 50
15613310 Zubereitete Frühstückszerealien
Cereale integrale simple - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Orez decorticat
Los-Nr.: 44
03211300 Reis
Orez decorticat - onform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Gem
Los-Nr.: 81
15332200 Konfitüren und Marmeladen; Fruchtgelees; Frucht- oder Nussmuse und -pasten
Gem - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Varză proaspătă
Los-Nr.: 103
03221410 Kohl
Varză proaspătă - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Ceai natural
Los-Nr.: 54
15863000 Tee
Ceai natural - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
Unt bloc
Los-Nr.: 39
Unt bloc - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
Specialități din carne - cotlet din porc
Los-Nr.: 15
Specialități din carne - cotlet din porc - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Specialități din carne - piept de pasăre
Los-Nr.: 16
Specialități din carne - piept de pasăre- conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Cârnați tip trandafir sau echivalent
Los-Nr.: 6
Cârnați tip trandafir sau echivalent-conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Amelioratori
Los-Nr.: 57
Amelioratori- conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Cimbru
Los-Nr.: 61
Cimbru - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve din legume în apă - fasole păstăi
Los-Nr.: 75
Conserve din legume în apă fasole păstăi - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Ceapă
Los-Nr.: 83
Ceapă - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Salam tip de vară sau echivalent
Los-Nr.: 2
Salam tip de vară sau echivalent- conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve din pește în sos tomat a 200 g.
Los-Nr.: 10
15235000 Fischkonserven
Conserve din pește în sos tomat a 200 g.- conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Mălai superior
Los-Nr.: 20
15612210 Maismehl
Mălai superior - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Carne de pasăre (pulpă pasăre dezosată fără piele)
Los-Nr.: 27
Carne de pasăre (pulpă pasăre dezosată fără piele) - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Salam tip victoria sau echivalent
Los-Nr.: 3
Salam tip victoria sau echivalent - conform cerințelor din caietul de sarcini. ESTIMAREA CANTITĂȚILOR MINIME ȘI MAXIME CARE AR PUTEA FI SOLICITATE PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD - CADRU SE REGĂSESC ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților MINIME care ar putea face obiectul celui mai mare contract subsecvent se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea celui mai mare contract subsecvent". Perioadele și cantitățile estimate a fi achiziționate pe durata acordului cadru se regăsesc în Caietul de sarcini.
Conserve din pește în ulei a 200 g.
Los-Nr.: 9
Conserve din pește în ulei a 200 g. - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Morcovi
Los-Nr.: 85
03221112 Karotten
Morcovi - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Apă minerală carbogazoasă
Los-Nr.: 69
15981200 Kohlensäurehaltiges Mineralwasser
Apă minerală carbogazoasă - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Ulei de măsline
Los-Nr.: 47
Ulei de măsline - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Pătrunjel
Los-Nr.: 101
Pătrunjel - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Murături - ardei iute
Los-Nr.: 78
Murături - ardei iute - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Brânză topită
Los-Nr.: 42
Brânză topită - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Murături - gogoșari
Los-Nr.: 80
Murături - gogoșari - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Lămâi
Los-Nr.: 91
03222210 Zitronen
Lămâi - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Oțet din vin
Los-Nr.: 55
15871110 Essig oder Ersatz
Oțet din vin - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
Banane
Los-Nr.: 94
03222111 Bananen
Banane - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Muștar de masă
Los-Nr.: 56
15871250 Senf
Muștar de masă - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
File de pește proaspăt
Los-Nr.: 32
File de pește proaspăt - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Măsline
Los-Nr.: 45
03222400 Oliven
Măsline - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".