Luxemburg-Luxemburg: Abholung, Sortierung, Beförderung und Zustellung von Postsendungen ab den in Luxemburg ansässigen Institutionen, Organen und Einrichtungen der Europäischen Union
2022/S 210-599680
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Verordnung (EU, Euratom) Nr. 2018/1046
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Abholung, Sortierung, Beförderung und Zustellung von Postsendungen ab den in Luxemburg ansässigen Institutionen, Organen und Einrichtungen der Europäischen Union
Referenznummer der Bekanntmachung: COJ-PROC-22/008
II.1.2)CPV-Code Hauptteil64100000 Post- und Kurierdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Gegenstand des vorliegenden Auftrags sind die Abholung, Sortierung, Beförderung und Zustellung von Postsendungen ab den Institutionen, Organen und Einrichtungen der Union in Luxemburg.
Die Lieferung von Frankiermaschinen und mit diesen Maschinen verbundenen Verbrauchsgütern ist nicht im Umfang dieses Auftrags enthalten. Dieser Auftrag deckt lediglich die Bereitstellung bestimmter Ausstattungen ab.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Das geschätzte Auftragsvolumen beträgt für die maximale Laufzeit wie folgt:
- Zone 1 (Luxemburg):
– normale Sendungen 405 000 Stück;
– Gewicht 35 000 Kilogramm;
- Zone 2 [EU (außerhalb von Luxemburg), EFTA und andere europäische Länder]:
– normale Sendungen 445 000 Stück;
– Gewicht 32 500 Kilogramm;
- Zone 3 (Rest der Welt):
– normale Sendungen 20 500 Stück;
– Gewicht 3 500 Kilogramm.
Registrierte Sendungen und Sendungen mit Rückschein:
— davon einfache registrierte Sendungen 24 000 Stück;
— davon registrierte Sendungen mit Rückschein 75 000 Stück.
Sämtliche dieser genannten Mengen, einschließlich Gewicht, werden um einen Faktor von 30 % erhöht, um unvorhergesehene Mengen zu berücksichtigen.
Für weitere Einzelheiten siehe die Ziffern 2.4 und 4.4.2 des Lastenhefts sowie Anhang 4.1 – Preisliste.
Meillä on ilo ilmoittaa, että TED-portaalin uusi versio otetaan käyttöön 29. tammikuuta 2024 (alustava päivä, vahvistetaan myöhemmin!). Haluatko tietää enemmän uusista toiminnoista ja tehdyistä parannuksista? Tutustu artikkeliimme, josta saat lisätietoa tärkeimmistä muutoksista ja uusista toiminnoista.
Järjestelmässä on tällä hetkellä vika, joka vaikuttaa eForms-ilmoituksiin. Vika pyritään korjaamaan mahdollisimman pian. Lisätietoja ja ohjeita on asiaa käsittelevällä sivulla.
Uusi koulutustilaisuus TED-datan uudelleenkäyttäjille 14.12.2023 – ilmoittaudu mukaan!
Palvelut - 599680-2022
Luxemburg-Luxemburg: Luxemburgissa sijaitsevista Euroopan unionin toimielimistä, elimistä ja virastoista lähtevän postin nouto-, lajittelu-, kuljetus- ja jakelupalvelut
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Luxemburgissa sijaitsevista Euroopan unionin toimielimistä, elimistä ja virastoista lähtevän postin nouto-, lajittelu-, kuljetus- ja jakelupalvelut
Viitenumero: COJ-PROC-22/008
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi
64100000 Posti- ja pikalähettipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Sopimuksen kohteena on Luxemburgissa sijaitsevista EU:n toimielimistä, elimistä ja virastoista lähtevän postin nouto, lajittelu, kuljetus ja jakelu.
Sopimus ei sisällä postimaksukoneiden tai näihin koneisiin liittyvien kulutustarvikkeiden toimittamista. Sopimus koskee vain tiettyjen laitteiden toimittamista.
II.1.6)Osia koskevat tiedot
Tämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Sopimuksen palveluiden arvioitu määrä sopimuksen enimmäiskestolle on:
— alue 1 (Luxemburg):
—— tavanomaiset postilähetykset 405 000 kpl,
—— kokonaispaino 35 000 kg,
— alue 2 [EU (Luxemburing ulkopuolella), EFTA ja muut Euroopan maat]:
—— tavanomaiset postilähetykset 445 000 kpl,
—— kokonaispaino 32 500 kg,
— alue 3 (muu maailma):
—— tavanomaiset postilähetykset 20 500 kpl,
—— kokonaispaino 3 500 kg.
Kirjatut lähetykset ja saantitodistuksella varustetut kirjatut lähetykset,
— joista yksinkertaisia kirjattuja lähetyksiä 24 000 kpl,
— joista saantitodistuksella varustettuja kirjattuja lähetyksiä 75 000 kpl.
Kaikkia näitä määriä, kokonaispainot mukaan lukien, korotetaan 30 prosentilla odottamattomien olosuhteiden huomioon ottamiseksi.
Katso tarkemmat tiedot tarjouseritelmien kohdista 2.4 ja 4.4.2 sekä liitteestä 4.1 – hintaluettelo.
Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Paslaugos - 599680-2022
Liuksemburgas-Liuksemburgas: Liuksemburge įsikūrusių Europos Sąjungos institucijų, įstaigų ir agentūrų pašto korespondencijos surinkimo, rūšiavimo, siuntimo ir paskirstymo paslaugos
Skelbimas apie sutarties skyrimą
Pirkimo procedūros rezultatai
Paslaugos
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Liuksemburge įsikūrusių Europos Sąjungos institucijų, įstaigų ir agentūrų pašto korespondencijos surinkimo, rūšiavimo, siuntimo ir paskirstymo paslaugos
Nuorodos numeris: COJ-PROC-22/008
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas
64100000 Pašto ir kurjerių paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Ši sutartis yra dėl Liuksemburge įsikūrusių Europos Sąjungos institucijų, įstaigų ir agentūrų pašto korespondencijos surinkimo, rūšiavimo, siuntimo ir paskirstymo paslaugų teikimo.
Šioje sutartyje nenumatytas frankavimo mašinų ar su jomis susijusių eksploatacinių medžiagų tiekimas. Sutartyje numatytas tik tam tikros įrangos tiekimas.
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalis
Ši sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Numatoma paslaugų, teiktinų pagal šią sutartį, apimtis per maksimalų sutarties laikotarpį:
– 1 zona (Liuksemburgas):
–– įprastos pašto siuntos – 405 000 vnt;
–– pašto siuntų svoris – 35 000 kg;
– 2 zona [ES (ne Liuksemburge), ELPA ir kitos Europos šalys]:
–– įprastos pašto siuntos – 445 000 vnt;
–– pašto siuntų svoris – 32 500 kg;
– 3 zona (likusios pasaulio šalys):
–– įprastos pašto siuntos – 20 500 vnt;
–– pašto siuntų svoris – 3 500 kg;
Registruotosios pašto siuntos su gavėjo patvirtinimu:
– iš kurių paprastos registruotosios pašto siuntos – 24 000 vnt;
– iš kurių paprastos registruotosios pašto siuntos su gavėjo patvirtinimu – 75 000 vnt.
Visi šie kiekiai, įskaitant svorius, bus padidinti 30 %, siekiant iš anksto atsižvelgti į bet kokias nenumatytas aplinkybes.
Išsamesnę informaciją rasite pirkimo specifikacijų 2.4 ir 4.4.2 skirsniuose, taip pat 4.1 priede „Siūlomas kainoraštis“.
Servizzi - 599680-2022
il-Lussemburgu-Lussemburgu: Servizzi għall-ġbir, l-għażla, it-trasport u d-distribuzzjoni ta’ posta mill-istituzzjonijiet, mill-korpi u mill-aġenziji tal-Unjoni Ewropea li jinsabu fil-Lussemburgu
Avviż dwar l-għoti ta’ kuntratt
Ir-riżultati tal-proċedura tal-akkwist
Servizzi
Il-bażi ġuridika:
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Servizzi għall-ġbir, l-għażla, it-trasport u d-distribuzzjoni ta’ posta mill-istituzzjonijiet, mill-korpi u mill-aġenziji tal-Unjoni Ewropea li jinsabu fil-Lussemburgu
Numru ta' referenza: COJ-PROC-22/008
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV
64100000 Servizzi postali u tal-kurrier
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Dan il-kuntratt hu għall-ġbir, l-għażla, it-trasport u d-distribuzzjoni ta’ posta mill-istituzzjonijiet, mill-korpi u mill-aġenziji tal-Unjoni Ewropea li jinsabu fil-Lussemburgu.
Dan il-kuntratt ma jinkludix il-provvista ta’ magni li jimmarkaw il-bolla fuq oġġetti għall-posta jew oġġetti ta’ konsum assoċjati ma’ dawn il-magni. Il-kuntratt ikopri biss il-provvista ta’ ċertu tagħmir.
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijiet
Dan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Il-volum stmat tas-servizzi tal-kuntratt għat-tul massimu tal-kuntratt huwa:
— Żona 1 (il-Lussemburgu):
—— kunsinni ordinarji 405 000 biċċa,
—— tunnellaġġ 35 000 kilogramma,
— żona 2 [UE (eskluż il-Lussemburgu), l-EFTA u pajjiżi Ewropej oħra]:
—— kunsinni ordinarji 445 000 biċċa,
—— tunnellaġġ 32 500 kilogramma,
— żona 3: (il-bqija tad-dinja):
—— kunsinni ordinarji 20 500 biċċa,
—— tunnellaġġ 3 500 kilogramma,
Kunsinni reġistrati u b’AR:
— li minnhom kunsinni sempliċi rreġistrati 24 000 biċċa,
— li minnhom kunsinni rreġistrati b’AR 75 000 biċċa.
Il-kwantitajiet kollha u kull waħda minnhom, inklużi t-tunnellaġġi, se jiżdiedu b’fattur ta’ 30 % biex jitqiesu ċ-ċirkostanzi mhux previsti.
Għal aktar dettalji, ara l-punti 2.4 u 4.4.2 tal-ispeċifikazzjonijiet, kif ukoll l-anness 4.1 – formola ta’ sottomissjoni tal-prezzijiet.