II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
PNRR - Contracte furnizare Echipamente informatice
Referenznummer der Bekanntmachung: 4241117_2022_PAAPD1374047
II.1.2)CPV-Code Hauptteil30213000 Personalcomputer
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Scopul prezentei proceduri de atribuire este acela de a achizitiona echipamente informatice ca urmare a implementarii proiectului cod 1104173200 cu titlul "DigitalArmyAcademy: Integrarea proceselor educationale digitalizate in Academia Fortelor Terestre", acordata beneficiarului de catre Ministerul Educatiei, in calitate de coordonator de reforme si investitii, in cadrul apelului Granturi pentru digitalizarea Universitatilor din componenta 15 - Educatie, a Planului National de Redresare si Rezilienta al Romaniai (PNRR), Reforma 5: Adoptarea cadrului legislativ pentru digitalizarea educatiei, Investitia 16: Digitalizarea universitatilor si pregatirea acestora pentru profesiile digitale ale viitorului, prin incheierea unui/unor contract/contracte de furnizare. Procedura de achizitie este impartita pe 14 loturi, in valoare cumulata estimata de 4.031.600 lei fara TVA.
Specificatiile tehnice ale produselor sunt mentionate in caietul de sarcini si anexele acestuia.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor= 18
Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de depunerea ofertelor.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 4 031 600.00 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 14
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 14
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Ofertele pot fi depuse pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Software analiza calitativa a datelor
Los-Nr.: 12
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30213000 Personalcomputer
48461000 Analyse- oder Wissenschaftssoftwarepaket
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Conform documentului "Situatia cu cantitatile solicitate, valoarea estimata si garantia de participare" atasat caietului de sarcini.
Sistem integrat de video conferinta
Los-Nr.: 7
32330000 Geräte zur Bild- und Tonaufzeichnung und -wiedergabe
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
Software cartografiere si analiza spatiala
Los-Nr.: 9
Statie de lucru All-in-One, 24 inch
Los-Nr.: 1
Statie de lucru All-in-One, 22 inch
Los-Nr.: 2
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge
Sistem de prezentare wireless
Los-Nr.: 6
Imprimanta multifunctionala A3
Los-Nr.: 8
30232110 Laserdrucker
Software modelare structurala
Los-Nr.: 13
48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Software planificare automata
Los-Nr.: 11
48332000 Terminplanungssoftwarepaket
Software creare de continut digital interactiv
Los-Nr.: 10
Bunuri - 600706-2022
România-Sibiu: Computere personale
2022/S 210-600706
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Număr de referinţă: 4241117_2022_PAAPD1374047
II.1.2)Cod CPV principal
30213000 Computere personale
II.1.4)Descriere succintă:
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 4 031 600.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 14
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 14
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Lot nr.: 12
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
48461000 Pachete software analitice sau ştiinţifice
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Lot nr.: 7
32330000 Aparate audio şi video de înregistrare şi redare
Software statistica
Lot nr.: 14
Lot nr.: 9
Lot nr.: 1
Lot nr.: 2
Kit Robot tip 2
Lot nr.: 4
Kit Robot tip 1
Lot nr.: 3
Drona programabila
Lot nr.: 5
34711200 Aeronave fără pilot
Lot nr.: 6
Lot nr.: 8
30232110 Imprimante laser
Lot nr.: 13
48000000 Pachete software şi sisteme informatice
Lot nr.: 11
48332000 Pachete software de planificare
Lot nr.: 10