Участник в процедурата за възлагане на обществената поръчка може да бъде всяко българско или чуждестранно физическо или юридическо лице или техни обединения, както и всяко друго образувание, което има право да извършва дейностите от предмета на поръчката съгласно законодателството на държавата, в която то е установено.
Документите, свързани с участието в обществената поръчка, се подават чрез централизирана електронна платформа съобразно правилата за нейното използване и при спазване на изискванията, поставени от Възложителя.
Разглеждането, оценяването и класирането на постъпилите оферти за участие в настоящата обществена поръчка се провежда в съответствие с възможността по чл. 104, ал. 2 от ЗОП.
ОСНОВАНИЯ ЗА ОТСТРАНЯВАНЕ ОТ УЧАСТИЕ В ПРОЦЕДУРАТА
Възложителят отстранява от участие в процедурата:
2. участник, който не отговаря на поставените критерии за подбор или не изпълни друго условие, посочено в обявлението за обществена поръчка или в документацията;
5. участници, които са свързани лица, освен ако не участват по различни обособени позиции;