Lieferungen - 616742-2020
Submission deadline has been amended by:  49872-2021
Griechenland-Marousi: Unbemannte Flugkörper
2020/S 248-616742
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Προμήθεια τηλεκατευθυνόμενων πτητικών μέσων, στα οποία θα εγκατασταθούν φορητά συστήματα εποπτείας φάσματος.
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
35613000 Unbemannte Flugkörper
II.1.4)Kurze Beschreibung:
To αντικείμενο της σύμβασης περιλαμβάνει στο Μέρος 1:
α) την προμήθεια 4 τηλεκατευθυνόμενων πτητικών μέσων (εφεξής Τ.Π.Μ.), στα οποία θα εγκατασταθεί από τον ανάδοχο εξοπλισμός εποπτείας φάσματος, που θα παραδώσει η αναθέτουσα αρχή·
β) την προμήθεια ενός τηλεκατευθυνόμενου πτητικού μέσου, που θα φέρει οπτικό φορτίο·
γ) την παροχή υπηρεσιών θεωρητικής και πρακτικής εκπαίδευσης από πιστοποιημένο εκπαιδευτικό κέντρο σε στελέχη της αναθέτουσας αρχής, για την απόκτηση άδειας χειριστή Σμη.Ε.Α., και
δ) την παροχή υπηρεσιών ενσωμάτωσης των Τ.Π.Μ. στην επιχειρησιακή λειτουργία της αναθέτουσας αρχής και υποστήριξης περιόδου πιλοτικής λειτουργίας.
Στο Μέρος 2 περιλαμβάνει την παροχή υπηρεσιών συντήρησης και υποστήριξης, για την περίοδο εγγύησης καλής λειτουργίας (2 έτη), χωρίς κόστος για την αναθέτουσα αρχή.
Στο Μέρος 3 περιλαμβάνει την παροχή υπηρεσιών συντήρησης και υποστήριξης, για την περίοδο συντήρησης και υποστήριξης, διάρκειας πέντε (5) ετών μετά από τη λήξη της περιόδου εγγύησης καλής λειτουργίας.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 226 200.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
80531200 Technische Ausbildung
71356300 Technische Unterstützung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
To αντικείμενο της σύμβασης αποτελείται από τα ακόλουθα μέρη:
Α) Το Μέρος 1, που αντιστοιχεί στο φυσικό αντικείμενο της ενταγμένης Πράξης στο Ε.Π.Αν.Ε.Κ. 2014 - 2020, με MIS 5029958 και περιλαμβάνει:
1) την προμήθεια τεσσάρων (4) τηλεκατευθυνόμενων πτητικών μέσων (εφεξής: Τ.Π.Μ.), με τους αντίστοιχους σταθμούς ελέγχου εδάφους, και όλο τον απαραίτητο συνοδευτικό εξοπλισμό και λογισμικό. Στα 4 Τ.Π.Μ. θα εγκατασταθεί από τον ανάδοχο εξοπλισμός εποπτείας φάσματος, που θα παραδώσει η αναθέτουσα αρχή, και ο οποίος θα μπορεί να είναι πλήρως και διαφανώς προς τον χρήστη, διαχειρίσιμος από το έδαφος, από σταθμούς εργασίας που θα προσφερθούν από τον ανάδοχο στο πλαίσιο του παρόντος έργου. Το λογισμικό διαχείρισης του εξοπλισμού εποπτείας θα παραδοθεί από την αναθέτουσα αρχή·
2) την προμήθεια ενός (1) τηλεκατευθυνόμενου πτητικού μέσου, το οποίο θα φέρει οπτικό φορτίο για την αποτύπωση σε υψηλή ανάλυση περιοχών ενδιαφέροντος, με τον αντίστοιχο σταθμό ελέγχου εδάφους και όλο τον απαραίτητο συνοδευτικό εξοπλισμό και λογισμικό·
3) την παροχή υπηρεσιών θεωρητικής και πρακτικής εκπαίδευσης (σύμφωνα με τους υφιστάμενους εθνικούς κανονισμούς) σε στελέχη της αναθέτουσας αρχής, για την απόκτηση άδειας χειριστή Σμη.Ε.Α.. Η εκπαίδευση πρέπει να παρασχεθεί από πιστοποιημένο εκπαιδευτικό κέντρο, το οποίο θα αναλάβει και την υποστήριξη των διαδικασιών χορήγησης της άδειας·
4) την παροχή υπηρεσιών ενσωμάτωσης των Τ.Π.Μ. στην επιχειρησιακή λειτουργία της αναθέτουσας αρχής και υποστήριξης περιόδου πιλοτικής λειτουργίας. Στο αντικείμενο περιλαμβάνονται και όλα τα απαραίτητα εγχειρίδια λειτουργίας του εξοπλισμού.
Β) Το Μέρος 2, που περιλαμβάνει την παροχή υπηρεσιών συντήρησης και υποστήριξης για την περίοδο εγγύησης καλής λειτουργίας (2 έτη), χωρίς κόστος για την αναθέτουσα αρχή.
Γ) Το Μέρος 3, που περιλαμβάνει την παροχή υπηρεσιών συντήρησης και υποστήριξης, για την περίοδο συντήρησης και υποστήριξης, διάρκειας πέντε (5) ετών μετά από τη λήξη της περιόδου εγγύησης καλής λειτουργίας.
Κάθε ενδιαφερόμενος οικονομικός φορέας μπορεί να συμμετάσχει στην παρούσα διαδικασία, υποβάλλοντας προσφορά μόνο για το σύνολο των ζητούμενων υπηρεσιών και προμήθειας, σύμφωνα με τα ανωτέρω.