Dienstleistungen - 633622-2022
Submission deadline has been amended by:  329033-2023
Rumänien-Copăceni: Abholung von Siedlungsabfällen
2022/S 220-633622
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Contract de Delegare a Serviciului de Salubritate Menajara (activitatea de colectare si transport deseuri colectate in mod separat)
Referenznummer der Bekanntmachung: 1
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectul contractului este reprezentat de prestarea serviciului public de salubrizare menajera pe raza Comunei - Copaceni, pentru o durata de 3 ani, cu posibilitatea de prelungire in conditiile legii. In acest sens operatorul desemnat va presta activitatea de colectarea separată şi transportul separat al deşeurilor municipale pentru toate categoriile de utilizatori (persoane fizice/persoane juridice), provenind inclusiv din activități comeriale/industriale/de interes public desfășurate de operatorii economici/instituțiile publice cu sediul pe raza Comunei Copaceni, inclusiv fracţiile colectate separat (fără a aduce atingere fluxului de deşeuri de echipamente electrice şi electronice, baterii şi acumulatori incluzand dupa caz si deseurile rezultate din activitati de constructie si demolari).
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor20
Autoritarea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 1 993 020.94 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Contract de delegare priveste atribuire serviciului de colectarea separată şi transportul separat al deşeurilor municipale pentru toate categoriile de utilizatori (persoane fizice/persoane juridice), provenind inclusiv din activități comeriale/industriale/de interes public desfășurate de operatorii economici/instituțiile publice cu sediul pe raza Comunei Copaceni, inclusiv fracţiile colectate separat (fără a aduce atingere fluxului de deşeuri de echipamente electrice şi electronice, baterii şi acumulatori incluzand dupa caz si deseurile rezultate din activitati de constructie si demolari);
Salubrizare menajera in Comuna Copaceni valoare contractului:
Valoarea anuala:
577,687.23 lei fara TVA – salubritate menajera
Valoarea maxima totala fara TVA:
1,993,020.94 lei (valoare maxima indexata pentru toata durata contractului)
Cantitatea estimata aferenta contractului este de 1123,78 tone deseuri municipale/anual.
Ofertantii vor prezenta in cadrul ofertei financiare tarife de prestatie asumate pentru fiecare dintre anii contractuali, autoritatea contractanta urmand a aproba odata cu semnarea contractului planul tarifar agreat pentru o perioada de 3 ani (pentru fiecare an contractual in parte).