Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: 2021-434
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Alvesta kommun inbjuder till att lämna anbud på Alvesta kommuns upphandling avseende ekonomtjänster, enligt de förutsättningar som anges i upphandlingsdokumentationen.
Upphandlingen ska resultera avtal med ett så kallat dynamiskt inköpssystem (DIS). Anbudsgivare kan lämna anbud och ansöka om att bli leverantör, både under aktuell anbudstid och under avtalsperioden.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)79220000 Fiskala tjänster
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: