Direktiivi 2009/81/EY
I kohta: Hankintaviranomainen/-yksikkö
II.1)Kuvaus
II.1.1)Hankintaviranomaisen sopimukselle antama nimi:
Osallistumishakemuspyyntö F/A-18 C/D Hornet hävittäjäkaluston omasuojaheittimen soihtupartuunoiden hankinta
II.1.2)Sopimuksen tyyppi sekä toteutus-, toimitus- tai suorituspaikkaTavarahankinnat
Hankinta
NUTS-koodi FI Suomi / Finland
II.1.4)Tietoa puitejärjestelystä
II.1.5)Lyhyt kuvaus sopimuksesta tai hankinnasta (hankinnoista):
Osallistumihakemuspyyntö F/A-18 C/D Hornet-hävittäjäkaluston omasuojaheittimen ALE-47 soihtupatruudnoiden hankinta.
Osallistumishakemusaineisto saatavilla sähköpostilla osoitteesta: purchase1.fdflogcom@mil.fi.
II.1.6)Yhteinen hankintanimikkeistö (CPV)35300000 Aseet, ampumatarvikkeet ja niiden osat
II.2)Sopimuksen kattama määrä tai sopimuksen laajuus
II.2.1)Kokonaismäärä tai laajuus:
II.2.2)Tietoa lisähankintamahdollisuuksistaLisähankintamahdollisuudet: ei