Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: 21/100
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod45333000 Gasinstallationer
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen omfattar att på totalentreprenad leverera, installera och driftsätta en ny komplett rökgasreningsanläggning. Rökgasreningsanläggningen ska rena rökgas ifrån det nya säkerhetslaboratoriet för RISE/SEEL i Borås. Det nya laboratoriet kommer att vara ett så kallat "abuselab” med förstörande provning.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)42514000 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av gaser
45333100 Installation av gasregleringsutrustning
45351000 Maskintekniska installationsarbeten
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: