Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Joukokyläntien parantaminen välillä Vt5 - Pesiönrannantie
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi45000000 Rakennustyöt
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Urakka käsittää maantien 8950 (M1) parantamisen paaluvälillä 5400–10160 ja valtatie 5 (M2) risteysalueen parantamisen.
Maantietä 8950 parannetaan noin 4,8 km ja valtatietä 5 noin 0,3 km matkalta.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Tarkempi urakan sisältö on kerrottu tarjouspyynnön liiteasiakirjoissa.